برای اولین بار در عباس آباد چوپانان، از پلنگ ایرانی فیلم برداری شد

1394/5/8 11:30:00

برای اولین بار در استان اصفهان در پناهگاه حیات وحش عباس آباد واقع در شهرستان نایین از پلنگ ایرانی فیلم برداری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست اصفهان، «پاما» دکتر سعید یوسف پور معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان گفت: این اقدام برای نخستین بار در سطح استان اصفهان با استفاده از دوربین فیلم برداری تله ای که توسط کارشناسان این اداره کل در پناهگاه حیات وحش عباس آبا نصب شده بود صورت گرفت.

وی اظهار داشت:  زمان این فیلم 19 ثانیه است که روز گذشته توسط دوربین تله ای در این منطقه به ثبت رسید. شایان ذکر است این فیلم پس از دریافت و بار گذاری در بخش فیلم و عکس پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی حفاظت محیط زیست استان اصفهان قابل مشاهده و دانلود است.

برای اواین بار در استان اصفهان از پلنگ ایرانی فیلمبرداری شده 1394.05.07

 برای دانلوداین فیلم اینجا را کلیک کنید


پلنگ ایرانی در عباس آباد نایین شکار دوربین محیطبانان شد

اصفهان - ایرنا - محیطبانان موفق به فیلمبرداری از یک قلاده پلنگ ایرانی در منطقه حفاظت شده عباس آباد شهرستان نایین واقع در شرق استان اصفهان شدند.

 

پناهگاه حیات وحش عباس آباد نایین در شمار مناطق بکر طبیعی استان اصفهان و زیستگاه شماری از گونه های جانوری کمیاب و گربه سانان در معرض خطر از جمله یوزپلنگ آسیایی و پلنگ ایرانی است.

محیطبانان اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان چندی پیش با نصب یک دستگاه دوربین فیلمبرداری در محدوده پناهگاه حیات وحش عباس آباد تصاویری کم نظیراز یک قلاده پلنگ ایرانی ثبت کردند.

این گربه سان درشت جثه گریزپا هنگامی برابر دوربین کارشناسان محیط زیست قرار گرفت که در پناه تاریکی شب و به منظور شکار از مخفیگاه خارج شده بود.

اداره کل محیط زیست اصفهان روز پنجشنبه به نقل از سعید یوسفپور معاون نظارت و پایش این اداره کل گزارش داد: این اقدام برای نخستین بار در سطح استان با استفاده از دوربین فیلمبرداری تله نصب شده که توسط کارشناسان در پناهگاه حیات وحش عباس آباد صورت گرفت.

زمان این فیلم 19 ثانیه است که دیروز هفتم مرداد ماه توسط دوربین تله ای در این منطقه به ثبت رسید.

این فیلم هم اکنون درپایگاه اطلاع رسانی اینترنتی حفاظت محیط زیست استان اصفهان قابل مشاهده و برداشت است.

پناهگاه حیات وحش عباس آباد نایین با وسعت 320 هزار هکتار زیستگاه انواع وحوش و پرندگان در شرق استان اصفهان است.

پلنگ ایران یکی ازبزرگترین زیرگونه های پلنگ است که به عنوان حیوان بومی غرب آسیا و در شمار گونه های در خطر انقراض محسوب می شود.