توسعه گردشگری ، توسعه‌ای واحد پتاس ، توسعه معدن نخلک در شرق استان اصفهان 

به گزارش خبرنگار مهر، رسول زرگرپور پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری خود با اصحاب رسانه گفت:

برنامه‌ریزی برای ایجاد توازن منطقه‌ای در استان

وی با اشاره به نبود توازن بین ارائه خدمات و تخصیص اعتبارات بین استان‌های مختلف در سطح ملی و بین شهرهای استان در سطح استانی اضافه کرد: بر این اساس بازدید‌هایی را از شهرستان‌های مختلف در دستور کار قرار داده‌ایم تا نیازهای هر شهرستان را شناسایی کرده و نسبت به رفع آنها برنامه‌ریزی کنیم.

زرگرپور با بیان اینکه طی ۸ ماه گذشته توازن منطقه‌ای بین مناطق مختلف استان در دستور کار ویژه قرار گرفته است، افزود: در این راستا تاکنون ۶ شهرستان آران و بیدگل، شاهین‌شهر، کاشان، نائین، خور و بیابانک و سمیرم را مورد ارزیابی قرار داده‌ایم.

وی در ادامه با اشاره به محدودیت منابع و نبود سرمایه‌گذاری در شرق استان اصفهان و افزایش روزافزون بیکاری در این منطقه ابراز داشت: این در حالی است که در این منطقه معادن دست‌نخورده انواع فلزات و سنگ‌ها وجود دارد که باید از این ظرفیت برای توسعه شرق اصفهان بهره برداری کنیم.

استاندار اصفهان توسعه گردشگری در شرق استان اصفهان را نیز  از دیگر برنامه‌های لازم‌الاجرا دانست و افزود: بر این اساس با توجه به قدمت تاریخی که شهرهای شرق استان دارند می‌توان در این زمینه سرمایه‌گذاری ‌های مناسبی داشته باشیم.

وی دریافت مجوز توسعه‌ای واحد پتاس در شرق اصفهان را نیز از مهم‌ترین اقدامات در دستور کار برای ایجاد اشتغال و توسعه صنعت در شرق استان اصفهان عنوان کرد و بیان داشت: این پروژه با  ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ماه‌ها متوقف شده بود و طی سه ماه گذشته فعالیت خود را از سر گرفته است.

وی همچنین به دریافت مجوز اکتشاف معدن در ۵۰ هزار کیلومتر از اراضی شرق استان اصفهان اشاره کرد و اظهار داشت: این طرح در شرق استان اجرایی خواهد شد که اشتغال خوبی نیز با سرمایه‌گذاری دولت به دنبال خواهد داشت.

استاندار اصفهان توسعه معدن نخلک را نیز از دیگر مصوبات دریافتی از وزارت صنعت، معدن و تجارت برای استان اصفهان خواند و افزود: همچنین مصوبه توسعه معدن طلای موته نیز همراه با تامین اعتبار مورد نیاز از وزارت صنعت، معدن و تجارت دریافت شده است.

وی همچنین به بهره‌برداری نامناسب از معادن سنگ استان اصفهان اشاره کرد و گفت: استان اصفهان به لحاظ تعداد معادن رتبه نخست و در میزان بهره‌برداری رتبه چهارم کشور را دارد که از این رو اتاق بازرگانی اصفهان برنامه‌ریزی برای بهره‌برداری مناسب از معادن را در دستور کار قرار داده‌اند.