انشالله استاد راهی ۱۲۰ ساله باشن.
نقل از کانال تلکرامی سلام چوپانان
هرکدوممون به یه شکلی سر خودمونو گرم داریم
یکی سرش به زندگی خودشه و کسب روزی و مشغول خانواده. یکی خودشو با دنیا و لذتهای زمینی مشغول داره. یکی مث ما خودشو با کانال و دنیای مجازی سرگرم میکنه. یکی چسبیده به آخرتش و دعا و ثنا و نمازروزه.
هرکی هر گلی زد به سر خودش زد.
ولی تاریخ چوپانان قضاوت خواهد کرد که امثال محمد شیخ چه خدمتی به فرهنگ این روستا کرده اند.
ممد شیخ بدون هیچ ادعایی داره زحمتشو میکشه. بدون منت و چشمداشت. یکساعت هم شاید چوپانان تدریس نکرده باشه. نمیدونم. ولی کاراییی برای تاریخ و فرهنگمون کرده و میکنه که نامش بر تارک چوپانان تا ابد باقی خواهد ماند.
این پشت موهای قشنگ تو آسیاب سفید نشده. اون برق مغز سرش به کلیچوی روشنای داخل جمجمه ش هم نمیرسه.
ممد شیخ پرچم بدست راهپیمایی ۲۲ بهمن نیست. سبیلام از ریشش کوتاهتر نبوده هرگز. انگشتاش به قلم چرخونی بیش از تسبیح گردونی عادت داره. ولی بشخصه معتقدم خداوند متعال ادیسون و گالیله رو زودتر و رفیعتر از خیلی از ماها قرارشون میده تو بهشت. چقد قشنگه که آدم زیرجلکی تخم خودشو بذاره و قدقداش تا آسمون هفتم نره. هیشکیم نفهمه این تخمای دوزرده کار کیه. ولی از اونجا که ما حرف تو شکممون بند نمیشه لو میدیم.
حضور فعال تو مراسم فرهنگی نوروزی چوپانان خصوصا برگزاری شب شعرها که معرف حضورتون هست. ممد شیخ تو شعر و شاعری ید طولایی داره و ذهنش درگیر نوشتن کتابهاشه. سر قبر صائب هم میرفت قدیما و انجمنای شعر و آموزش به جوونها و تدریس هم داشت. البته جدیدا بیخبرشم. شاید دولنده را دیده باشین. وبلاگ دولنده سرشار از خاطرات تاریخی چوپانانه. و همچنین وبلاگ چوپانان بلاگ اسپات که بنظرم فیلتره. اونم منبعی غنی از چوپانانه که راهی میگردونه. فیسبوک و توئیتر و اینستا و کلوب و کوچه باغ و این چیزاش که فعاله بماند.  علاوه بر کتب شعرش و همه این وبلاگا یه زندگینامه داره مینویسه که اونم محشری بپا خواهد کرد. فقط موندم چجوری میخاد مجوز چاپشو بگیره با اینهمه رک گویی. ممد شیخ همیشه در دسترسه و در سختترین شرایط پاسخگوی شاعران جوونه. خیلی از شاعرای جوون خودمون مرتب باهاش در تماسن و راهی با روی گشاده اصلاح شده های شعرشونو در اختیارشون میذاره. مشاور فرهنگی خوبیه. خیلی از چالشهای سلام چوپانان و خدمات فرهنگی دیگه روستا با نظرات راهی ختم بخیر شده. همین الانشم کلی کمکمون میکنه. همه اینا که گفتم یه طرف و ...
سایت شجره نامه
عاشق این سایتشم. حیف که نحوه عضویتش یخورده پیچیده ست. اما بیشک کولاکی در تاریخ چوپانان محسوب میشه و هرچی ازش بگم بازم کمه. تاریخ ثابت خواهد کرد
هرچند اختلاف سلیقه ها و مواضع نسبتا تندش به بعضی نمادهای برای مردم مقدس یخورده انتقادها را بهش زیاد کرده. و هرچند تبلیغات کوته فکرانی که دنبال جداکردن ارباب رعیتی در چوپانان هستند و هیزم به آتشی که خودشون به ناحق الوو کردن میریزن. اما همچنان ممد شیخ یکی از محبوبترینهای چوپانان بین اهالی فهیم و بزرگان روستاست و تق و توق تفنگ بادی معانداش در مقابل تانک خدماتش به جایی نمیرسه.
صمیمانه قدردان زحماتت هستیم راهی بزرگ
دستت رو میبوسیم
انشالله همچنان پوسکلفت بمونی و قلمت تا سالهای سال پایدار بمونه