باران شدید به روستای بیاضه خور خسارت زد

اصفهان - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: باران شدید امروز موجب سرریز شدن سیل بند روستای بیاضه واقع در 55 کیلومتری شهر خور در شرق اصفهان شد و به بخشی هایی از روستا خسارت زد.

منصور شیشه فروش چهارشنبه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: این سیل بند بر اثر باران ابتدا سیل را از بالادست کنترل کرد و بخشی از آب وارد روستا شد و خسارت هایی به قنات، جاده های ارتباطی و چند واحد منزل مسکونی وارد کرد.
وی با بیان اینکه نیروهای امدادی در محل حاضر شدند و این حادثه هیچ خسارت جانی نداشت، خاطرنشان کرد: دیروز نیز بارندگی های رگباری در کوهپایه به تاسیسات برق یک واحد صنعتی خسارت هایی وارد کرد.
بارش باران در روستای بیاضه 27 میلی متر گزارش شد.
شیشه فروش با اشاره به اینکه مدیریت بحران استان اصفهان دیروز و امروز از مناطق پشتکوه دوم فریدونشهر بازدید کرد، گفت: در این بازدید مقرر شد 250 واحد مسکونی روستایی در کلوسه با محور بنیاد مسکن، بازسازی شود.
وی با بیان اینکه تا کنون حدود 17 هزار نفر از عشایر از خوزستان وارد فریدونشهر شده اند، افزود: اقدام های لازم برای تسهیل کوچ آنها انجام شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تاکید کرد: شرایط بارش ها و رگبارهای بهاری و لحظه ای تا دهم خرداد ادامه دارد و ما از مردم می خواهیم که به هشدارهای داده شده توجه کنند.
اداره کل هواشناسی اصفهان پیش بینی کرد که روز پنجشنبه جو نسبتا آرام خواهد بود و فقط گاهی افزایش ابر خواهیم داشت و جمعه ناپایداری های ضعیفی به شکل افزایش ابر و بارش های خفیف در برخی مناطق غرب و شمال پیش بینی می شود. 
کمینه دمای هوا در بیشتر مناطق یک تا 2 درجه افزایش خواهد داشت. 
فرماندار خور و بیابانک با اشاره به اینکه سیل در روستای بیاضه این شهرستان سبب از بین رفتن زیرساخت ها شد و خسارت مالی برجای گذاشته است، گفت: خوشبختانه سیل خسارت جانی نداشته است. 
عباس بلانیان چهارشنبه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: بارش شدید باران در روستای بیاضه از بعد از ظهر امروز آغاز و سبب جاری شدن سیل شد که بر این اساس خسارت ‌هایی به زیرساخت‌های روستایی، برق، کشاورزی، راه وارد شد و تاکنون سه واحد مسکونی خانه که خالی از سکنه بود تخریب و خسارت بیش از 70 درصد دید. 
وی تاکید کرد: در همان ساعت اولیه تمامی دستگاه های خدمت رسان در آماده باش بودند و امروز با کمک نیروهای راهداری و امدادگران هلال احمر خدمات رسانی به مردم روستا انجام شد. 
بلانیان با اشاره به این که بارش شدید باران موجب سرریزشدن سیل بند این روستا شد و گفت : سیل به سه واحد مسکونی این روستا خسارت وارد کرد که با همکاری اهالی روستا، شورا و نیروهای امدادی هلال احمر و مدیریت بحران سیل کنترل و از بروز خسارت به دیگر واحدهای مسکونی جلوگیری شد. 
فرماندار خور و بیابانک خاطرنشان کرد:راهداری شهرستان نیز با مستقر کردن نیروها و تجهیزات امدادی در جاده بیاضه به حاجی آباد مسیر را جهت تردد خودروها پاکسازی کردند. 
وی گفت:نیروهای امدادی هلال احمر هم با دو دستگاه خودروسواری و 6 دستگاه کف کش و موتور آب کش و بیش از 10 نیرو محل های حادثه دیده را کنترل کردند