باند دوم مشجری به چوپانان به زودی عملیاتی می شود
مدیركل راه وشهرسازی استان اصفهان در نشست مجمع نمایندگان استان از آماده بودن محور نایین به انارك برکای عبور ترافیك از آن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره كل راه و شهرسازی استان اصفهان، حمیدرضا امیرخانی در جمع نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به تشریح اقدامات انجام شده در خصوص پروژه های راه وشهرسازی دو شهرستان نایین و خور و بیابانك پرداخت.

وی در نشست مجمع نمایندگان استان كه با حضور كلیه نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و حجت اله غلامی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و در محل فرمانداری شهرستان نایین برگزار شد از آماده بودن محور نایین به انارك جهت عبور ترافیك از آن خبر داد.

امیرخانی در خصوص پروژه های راه وشهرسازی در حوزه شهرستان‌های نایین و خوروبیابانك گفت: ۳۲ كیلومتر پروژه نایین – انارك آماده بهره برداری است و در اولین فرصت با تنظیم صورتجلسات مربوطه تحویل اداره كل راهداری و حمل ونقل جاده ای و پلیس راه خواهد شد.

وی گفت: نواقص جزئی مورد اشاره  این پروژه شامل گاردریل مورد نیاز نصب در محل پل ها تا یك ماه آینده و با اعتباری معادل ۵ میلیارد ریال از محل سازمان راهداری  و حمل ونقل جاده ای كشور مرتفع خواهد شد.

از دیگر پروژه های راه وشهرسازی در شهرستان، محور جندق به مصر است كه این مقام مسئول در توضیح آن بیان داشت: طول كل محور ۴۶ كیلومتر است كه در ۴ قطعه ۱۰ و ۱۲ كیلومتر تعریف شده  كه ۱۲ كیلومتر در سنوات قبل به بهره برداری رسیده و ۱۲ كیلومتر دیگر در حال احداث است و تا پایان سال تكمیل خواهد شد و باقیمانده ۲۲ كیلومتر در دركوتاهترین زمان ممكن  به مناقصه گذاشته خواهد شد .

پروژه مشجری به چوپانان از طرح كلی باند دوم نایین – انارك – خور – طبس  نیز از جمله پروژه هایی است كه مطالعات فاز اول آن انجام و مطالعات فاز دوم جهت تصویب به وزارت متبوع جهت تایید ارسال گردیده كه امید است تا ۲۰ روز آینده مجوز برگزاری مناقصه آن اخذ و به مرحله اجرا برسد