هفت هزار اصله نهال در نایین توزیع می‌شود

اصفهان- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان نایین از توزیع و کاشت هفت هزار اصله نهال در دراین منطقه همزمان با هفته منابع طبیعی و روز درختکاری خبر داد.

کیوان لوکی  روز پنجشنبه در مراسم درختکاری در نایین به خبرنگار ایرنا گفت: با توزیع این مقدار نهال از گونه های کاج، سرو، عرعر، اقاقیا،زیتون تلخ و زبان گنجشک بین ارگان‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌های خصوصی و دولتی و اشخاص حقیقی به استقبال هفته منابع طبیعی خواهیم رفت.

وی با ارائه گزارشی از محل توزیع نهال‌ها در مسیر اردکان و مجتمع نخلک وچوپانان  افزود: تصمیم نهایی برای انتخاب محل توزیع در یکی از مکان‌هایی که اعلام آمادگی کردند به اطلاع همشهریان عزیز خواهد رسید.

وی ادامه داد: تعداد محدودی نهال کاج و سرو گلدانی مختص فضاهای عمومی و مردمی تهیه شده است.

لوکی انارکی افزود: نهال‌های آماده به توزیع که بر اساس موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی شهرستان نایین در نظر گرفته شده است، زیتون تلخ، سنجد، اقاقیا، ارغوان، بَنه، زبان گنجشک و توت خواهد بود.

وی تاکید کرد: شرکت‌ها، ارگان‌ها، شهرداری و موسسات دولتی و مردمی که میزان تقاضای دریافت نهال در آن‌ها بیشتر است ,می‌بایست تقاضای خود را بصورت کتبی به اداره منابع طبیعی تحویل دهند تا بر اساس تعداد نهال‌های موجود، عدالت در توزیع نهال‌ها صورت گرفته و حواله مربوطه صادر شود.

مراسم نهال کاری با حضور امام جمعه و چند تن از مسوولان ادارات و ارگانها به طور نمادین در  حوزه علمیه برادران نایین برگزار شد.

وی افرود: هفته منابع طبیعی از امروز تا بیست و یکم اسفند با شعار «منابع طبیعی، با مردم، برای مردم » برگزار می‌شود.

شهرستان نایین در ۱۴۰ کیلومتری شرق اصفهان در منطقه ای کویری واقع است.