تبلیغات
چوپانانِ آباد - مطالب اسفند 1395

چوپانانِ آباد

mostaghimi.25@gmail.com

شورابه های خورو بیابانک

یکی از ظرفیت های طبیعی شهرستان طبس که به ظرفیتی اقتصادی برای این شهرستان و استان خراسان جنوبی تبدیل شده است معدن پتاس و پلایای شورابه های طبس است که بزرگترین معدن برداشت پتاس از پلایای شورابه ای در خاورمیانه محسوب می شود. «شورابه های خور و بیابانک» در 130 کیلومتری جاده خور- طبس و در دل کویر مرکزی ایران قرار دارد. در دل کویر مرکزی ایران، آب هایی زلال اما اشباع شده از نمک، چشم انداز کم نظیری را به منطقه داده است. در اصطلاح زمین شناسی حفره های ایجاد شده را «چاله های زمین شناسی» در نظر می گیرند که حوزه های فرو افتاده ای است که سطوح نسبتا صافی دارد و آب از اطراف به داخل آن سرازیر شده و در آن جمع می شود که اکنون این آب های شور فرصتی برای کسب درآمد شده است. در این منطقه چاه هایی نسبتا عمیق یا کانال هایی حفر می شود و با توجه به اینکه سطح ایستابی آب بالا و در حدود 5 تا 10 سانتی متر است، آبی که جمع می شود پمپاژ شده و در حدود 30 کیلومتری این نقطه وارد مرز استان اصفهان در نزدیکی خور و کارخانه پتاس خور و بیابانک می شود. در کارخانه پتاس خور و بیابانک که تیر ماه سال 1394 راه اندازی شده، کار استحصال پتاس انجام می شود. پتاس کاربرد اصلی در کودهای شیمیایی داشته و برای بارور کردن محصولات کشاورزی و تسهیل جذب آب استفاده می‌شود. این نخستین کارخانه پتاس در ایران و بزرگترین ذخیره تولید نمک، در این کارخانه است. پتاس، نمک و شورابه نهایی از محصولات قابل فروش کارخانه پتاس خور و بیابانک به‌شمار می‌روند. سالانه 15 میلیون متر مکعب آب در این استخرها ذخیره می شود تا 3 میلیون تن نمک طعام و 50 هزار تن پتاس برداشت شود. کار اکتشاف پتاس از سال 1375 با حفر 28 حلقه چاه شروع شده و با توجه به اکتشافات انجام شده، برآورد ذخیره حدود 450 میلیون متر مکعب بوده است. در حال حاضر پتاس در کشورهای چین، کانادا و اردن برداشت می شود که معدن پتاس و پلایای شورابه های طبس بزرگترین معدن برداشت پتاس از پلایای شورابه ای در خاورمیانه محسوب می شود. حاصل این پلایای چند میلیون ساله نزدیک به نیم قرن نان آور و سرمایه مردمان این خطه کویری خواهد بود.

شورابه های خور و بیابانک


کشف17کیلوگرم تریاک درچوپانان "گلو گاه کشف قاچاق"

نایین- اصفهان- ایرنا- 17کیلو گرم تریاک در جاده چوپانان به جندق از یک دستگاه خودروی سواری کشف شد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ صادق کاظم زاد فرمانده انتظامی نایین روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در این رابطه 2 نفر دستگیر وخودرو نیز توقیف شد. 
وی افزود: قاچاقچیان دستگیر شده به مقامات قضایی معرفی شدند. 
شهرستان نایین به دلیل همجواری با مناطق کویری شرق ایران یکی از نقاط تردد قاچاقچیان کالا ، مواد مخدر و مهاجران غیر قانونی سایر کشورهاست.
روزانه بطور متوسط افزون بر پنج هزار دستگاه خودرو از محورهای ارتباطی این شهرستان عبور می کنند.
چوپانان در190کیلومتری نایین و شهرستان نایین در 140کیلومتری شرق اصفهان قرار دارد.
ت 7136/ 6022


حداقل حقوق کارگران 930 هزار تومان شد

حداقل دستمزد کارگران و مشمولان قانون کار از ۸۱۲ هزار تومان به ۹۳۰ هزار تومان افزایش یافت.
پایه حقوق کارگران 930 هزار تومان شد
با تصویب شورای عالی کار در آخرین جلسه دستمزد سال ۱۳۹۵، حداقل دستمزد کارگران و مشمولان قانون کار از ۸۱۲ هزار تومان به ۹۳۰ هزار تومان افزایش یافت.

به گزارش عصرایران به نقل از ایسنا، اعضای شورای عالی کار در طولانی‌ترین نشست تعیین مزد، که بامداد روز چهارشنبه به ریاست علی ربیعی - وزیر کار- برگزار شد، پس از  ثبت ۱۳ ساعت چانه‌زنی مداوم و مذاکرات فشرده‌ی مزدی، سرانجام حداقل دستمزد سال آینده‌ی میلیون‌ها کارگر ایرانی و مشمول قانون کار چشم انتظار را، مشخص کردند.

بر این اساس، از فروردین سال آینده(1396)، حداقل دستمزد کارگران در فیش حقوقی با افزایش ۱۴/۵ درصدی اعمال خواهد شد.

افزایش ۱۲ درصدی سایر سطوح مزدی برای حداقل‌بگیران به‌اضافه‌ی روزانه ۶۷۶۸ ریال، از دیگر مصوبات این جلسه بود.

بر این اساس، حداقل دستمزد روزانه از ۲۷۰ هزار و ۷۲۲ ریال در سال‌جاری به ۳۱۰ هزار ریال در سال ۱۳۹۶ افزایش پیدا کرد.

مصوبه‌ی افزایش ۱۴/۵ درصدی دستمزد سال ۱۳۹۶ طی روزهای آینده برای اجراء به ادارات کل کار و واحدهای مشمول قانون کار ابلاغ خواهد شد.


تعیین مرز بین شهرستان نائین و شهرستان خور و بیابانک 
تفسیر : نسل سومی
Bold
آقای عباسعلی پور بافرانی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی شهرهای نائین و خور وبیابانک  درکانال تلگرامیشان در گزارش کاری خود جملات زیر را مختصرا نوشتند
بازدید از شهرهای جندق و فرخی و روستاهای چاه ملک و مصر و جلسه با شوراهای فوق به اتفاق آقای دکتر جلالی مدیر کل تقسیمات کشوری وزارت کشور که برای بررسی نحوه تقسیمات در شهرستان خوروبیابانک و تعیین مرز در نایین  
جملات زیر چند سوال بیجواب را در ذهن من ایجاد کرد : 
1- مگر مرز بین شهرستان نائین و خور و بیابانک مشخص نیست ؟
2- آیا در مرز بین این دو شهرستان تغییراتی در حال ظهور است؟
3- مرز بین بخش انارک و خور و بیابانک از بدو تاسیس این دو بخش در شهرستان نائین مشخص بود و بعدا فقط بخش خور و بیابانک به شهرستان تبدیل شده پس مرز نا مشخص کجاست ؟ 
4- آیا خواب جدیدی در مورد چوپانان در سکوت مطلق دیده شده ؟
5- آیا شورای چوپانان از واقعیات این گزارش مطلع است؟
6- آیا ما جزء شهرستان نائین و بخش انارک بمانیم بهتر است یا اینکه ما جزء شهرستان خور و بیابانک برویم بهتر است؟

به کانال تلگرامی چوپانان آباد بپیوندیدمعرفی فرمانده انتظامی خور و بیابانک

خور و بیابانک، اصفهان - ایرنا - فرمانده جدید انتظامی خوروبیابانک روز یکشنبه معرفی شد.


به گزارش ایرنا، جانشین فرماندهی انتظامی استان اصفهان در مراسم معارفه فرمانده جدید انتظامی شهرستان خور و بیابانک گفت: ایجاد امنیت در جامعه و رفاه برای مردم از شاخصه های اصلی نیروی انتظامی استدر این آئین از سرهنگ فضل اله رحیمی فرمانده پیشین تجلیل و سرگرد نعمت خلیلی به سمت فرمانده انتظامی شهرستان خوروبیابانک معرفی شد.


آغاز بذرکاری در سطح 406 هکتار از اراضی چوپانان

نایین،اصفهان-ایرنا- عملیات بذرکاری در سطح 406 هکتار از اراضی چوپانان از توابع شهرستان نایین آغاز شد.

کیوان لوکی انارکی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نایین روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بذرکاری اراضی اطراف منطقه چوپانان با اعتباری بالغ بر 650 میلیون ریال آغاز شده است.
وی گفت: منطقه بذرکاری شده به دلیل طوفان های شدید و گرد و غبار در معرض خطر فرسایش بادی قرار دارد و منطقه کویری چوپانان یکی از مهم ترین کانون های فرسایش بادی در شهرستان محسوب می شود.
وی تصریح کرد: اداره منابع طبیعی شهرستان نایین اقدام به کشت بذر از نوع تاغ و درمنه به روش احداث کنتور فارو(شیار)عمود بر شیب رواناب ها در این شهرستان کرده است.
لوکی انارکی در پایان گفت: کنترل فرسایش بادی، مدیریت و ذخیره نزولات آسمانی ، افزایش پوشش گیاهی و حفاظت از جاده ترانزیت مشهد مقدس ازسمت شرق استان از اهداف این پروژه است.
نایین شهری کویری‌ است و در زمینی صاف و هموار قرار گرفته‌است. ارتفاع نائین از سطح دریا هزار و 580 متر، عرض جغرافیایی آن ۳۲ درجه شمالی و طول آن ۵۲ درجه شرقی است.
چوپانان در190کیلومتری نایین وشهرستان نایین در140 کیلومتری شرق اصفهان قراردارد.


آمار بارندگی دیروز چوپانان
جهت باد: شمال غربی
سرعت باد: ۵ متر بر ثانیه, ۱۸ کیلومتر بر ساعت
دید افقی: -
نم نسبی: % ۲۸
بارندگی 24 ساعت گذشته: ۱.۵ میلیمتر
بیشینه دما در 24 ساعت گذشته: ۲۰° c
کمینه دما در 24 ساعت گذشته: ۱۲° c
آخرین بروز رسانی: ۱۳۹۵/۱۲/۲۲ ۱۷:۲۰-


كشف 24 كیلوگرم تریاك در چوپانان

فرمانده انتظامی شهرستان نائین از كشف 24 كیلو گرم تریاك توسط ماموران انتظامی پاسگاه چوپانان و دستگیری دو سوداگر مرگ خبر داد.
كشف 24 كیلوگرم تریاك در نائین
 
به گزارش ایمنا، سرهنگ صادق كاظم زاد فرمانده انتظامی شهرستان نائین گفت: ماموران انتظامی پاسگاه چوپانان شهرستان نائین حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به یك دستگاه سواری پژو پارس مشكوك و آن را متوقف كردند.
وی ادامه داد: در بازرسی از این خودرو مقدار 24 كیلو گرم تریاك كه زیر صندلی ها بود كشف شد.
این مقام انتظامی بیان داشت: در این خصوص دو سوداگر مرگ دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند.
سرهنگ كاظم زاد در پایان خاطر نشان كرد: برخورد با سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد مخدر در اولویت كاری نیروی انتظامی می باشد و از مردم تقاضا می شود هر گونه اخبار در این خصوص را از طریق شماره تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.01183/142/3
کانال اطلاع رسانی: https://telegram.me/imnanews


اخبار فلزات: اینکه گفته می‌شود معدنکاری کار زمخت و خشنی است دلیلی برای حضور نیافتن بانوان یا نداشتن علاقه به معادن نبوده است. پیشینه حضور زنان در معادن به دهه‌های گذشته برمی‌گردد که به عنوان فعال معدنی در معادن مشغول کار بودند و به شکل تجربی معدنکاری را فرا گرفتند.

از «سنگ جوری» نخلک تا کار در معادن زغال‌سنگ

به گزارش اخبار فلزات و به نقل از صمت، البته این موضوع در بسیاری از موارد به دلیل نبود فضای کار و کمبود امکانات و کوچکی شهرها بوده که زنان را وادار می‌کرده به عنوان کارگر معدن مشغول شوند و سنگ‌های ارزشمند معدنی را از دل خاک بیرون بکشند. اکنون با گذر زمان و رشد و توسعه در معدنکاری و ایجاد رشته‌های تخصصی معدن و صنایع مربوط به آن در دانشگاه‌ها، شاهدیم که زنان از مدیریت معدن گرفته تا انجام امور آزمایشگاهی و آنالیز مواد معدنی را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهند.

کارگروه بانوان معدنکار
تشکیل کارگروه بانوان معدنکار از سوی خانه معدن ایران در سال ۹۲ و فعالیت گسترده آنها در حوزه معدن از همان اتفاقاتی است که باعث شد تا حدودی دیدگاه‌ها نسبت به بانوان در حوزه معدن تغییر کند. در واقع بانک اطلاعاتی بانوان معدنکار در سراسر کشور از سوی این کارگروه با همکاری تمامی سازمان‌ها و نهادهای مربوط از جمله سازمان زمین‌شناسی و وزارت صنعت، معدن و تجارت تهیه شد. لازم به یادآوری است تعدادی از افراد دانش‌آموخته در رشته‌های معدن، زمین‌شناسی و شاخه‌های مربوط به این بخش را بانوان تشکیل می‌دهند و حضور پررنگ و فعال در صنعت معدنکاری دارند. بنابراین اینکه گفته می‌شود تنها مردان از پس کارهای سخت بر می‌آیند و معدن یکی از سخت‌ترین کارها در جهان است که فقط در انحصار مردان قرار دارد، درست نیست و دلیل این ادعا نیز حضور پررنگ و فعال زنان در عرصه معدنکاری است. زنان ایرانی همواره نشان داده‌اند در هیچ فعالیت و شغل سختی از مردان کم نمی‌آورند. حال شده «سنگ جوری» معدن نخلک باشد یا سرکارگری معادن زیر زمینی زغال‌سنگ.

تاریخچه معدنکاری زنان در ایران
براساس آمار و اطلاعات موجود، تاریخچه فعالیت زنان در معادن ایران به سال‌های بسیار دور بازمی‌گردد که از نمونه‌های آن می‌توان به معدن سرب و روی نخلک اشاره کرد. حضور زنان در این معدن و انجام فعالیت‌هایی همچون سنگ‌جوری (جداسازی سنگ‌های حاوی مواد معدنی از باطله‌ها) در این معدن یکی از نمونه‌های کار زنان در معادن است که می‌توان به آن اشاره کرد. چندی پیش در همایش وفاق و همدلی معادن و صنایع معدنی در اتاق بازرگانی اصفهان، از یکی از فعالان زن این معدن که بانویی به نام عصمت بقایی است و حدود دو دهه پیشینه فعالیت در معدن نخلک دارد، قدردانی شد. بقایی پیشکسوت‌ترین معدنکار زن ایران متولد سال ۱۳۱۴ است و پیشه خانواده آنها معدنکاری بوده که بیشتر در معادن سرب و روی و معدن سنگ‌های تزئینی فعالیت داشتند. این بانو دارای ۳ فرزند پسر و ۳ دختر است که پسرانش نیز به تبعیت از پدر و مادر خود وارد این حرفه شده‌اند. به گفته یکی از پسران بانو بقایی (بهنام نظرنژاد) از سال ۱۳۵۵ که پدر خانواده از دنیا رفت، مادرش تصمیم گرفت برای امرار معاش، پیشه همسر را ادامه دهد و شغل معدنکاری را انتخاب کرد. به گفته فرزند این معدنکار پیشکسوت زن، فعالیت این بانو در کنار حدود ۵۰ زن دیگر در این معدن سنگ‌جوری بوده است. آنها بعد از گذراندن یک دوره آموزشی، سنگ‌های حاوی ماده معدنی و پرعیار را از باطله‌ها جدا می‌کردند. (اکنون ممکن است بسیاری از این زنان در قید حیات نباشند). 
بانو بقایی ۲۲ سال است از ادامه فعالیت در معدن دست کشیده و بازنشسته شده و به گفته پسرش دلیل اصلی وی برای ادامه کار در معدن، داشتن شغل و درآمد بوده و به دنبال فوت همسرش در معدن سرب و روی نخلک مشغول شده تا بتواند از پس مخارج زندگی‌اش برآید و فرزندانش را به ثمر برساند. به گفته فرزند بانو بقایی با اینکه کار در معدن مشکلات و سختی‌های بسیاری داشت اما چاره‌ای جز ادامه کار در معدن نبود زیرا در منطقه کویری نخلک، شغل مناسب‌تری جز معدنکاری وجود نداشت که وی بتواند به آن بپردازد. در حال حاضر این بانوی مسن معدنکار سال‌هاست به دلیل سن بالا و از دست دادن بنیه، توانی برای انجام فعالیت معدنی در معدن سرب و نخلک ندارد و بازنشسته شده حتی خودش قادر به مصاحبه نیست. به گفته فرزند بانو بقایی در زمانی‌که وی در معدن نخلک فعال بود، کارشناسان و سرمایه‌گذارانی از کشورهای اروپایی همچون آلمان، روسیه و فرانسه نیز در این معدن حضور داشتند. از فرزند این بانوی معدنکار می‌پرسیم معدنکاری برای بانوان شغل مناسبی است؟ وی پاسخ می‌دهد: معدنکاری بسیار سخت است و به هیچ عنوان برای بانوان مناسب نیست. شاید تنها دلیلی که آنها را وادار به معدنکاری می‌کند شرایط زندگی و نبود موقعیت مناسب برای به‌دست آوردن روزی حلال است.

نگاهی به نخلک
مجتمع معدنی سرب نخلک در ۱۲۰ کیلومتری شمال شرقی شهر نائین و در ۴۵ کیلومتری شمال شرق انارک در استان اصفهان و حاشیه کویر مرکزی ایران واقع شده است. در این منطقه شواهد موجود حاکی است که با تجهیزات بسیار قدیمی معدنکاری که در این معدن یافت شده، قدمت معدنکاری در آن به بیش از ۲۰۰۰ سال می‌رسد و این معدن یکی از کهن‌ترین معادن فلزی و زیرزمینی کشور است. گفتنی است در حال حاضر این مجتمع زیر پوشش شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران اداره می‌شود. به گزارش صمت اجرای طرح گردشگری معدنی یکی از طرح‌هایی است که برای معدن نخلک پیشنهاد شده و می‌توان با اجرایی کردن این طرح، ضمن ایجاد اشتغال، باعث رونق منطقه شد و گردشگرانی که برای بازدید از مکان‌های تاریخی اصفهان به این استان می‌آیند را با این معدن و پیشینه معدنکاری در ایران آشنا کرد. گفتنی است تعداد زیادی از آثار کارهای قدیمی، ابزار سنگی و وسایل ساخته‌شده از آهن‌خام در این ناحیه یافت شده و نشان می‌دهد ایرانیان از دوره‌های بسیار دور، دستی بر آتش داشته و در فرآوری مواد معدنی نیز مهارت داشته‌اند.


با همكاری اداره آموزش‌ و پرورش و محیط‌ زیست شهرستان نایین؛

طرح یك ساعت با محیط‌بان اجرا شد

تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۲
Share/Save/Bookmark
در راستای طرح ملی یك ساعت با محیط بان و براساس تفاهم‌نامه و همكاری‌های اداره حفاظت محیط زیست و آموزش وپرورش شهرستان نایین، این طرح از آبانماه سال جاری در مدارس مقطع ابتدایی و راهنمایی شهر نایین و بخش‌های انارك و چوپانان اجرا شد و ادامه دارد.
طرح یك ساعت با محیط‌بان اجرا شد
 
به گزارش ایمنا، در این طرح كه با هدف اشاعه فرهنگ زیست محیطی بویژه جلب مشاركت عمومی و جوامع محلی در حفاظت آگاهانه و مسئولانه از محیط زیست و ارتقای سطح آگاهی‌های زیست محیطی دانش‌آموزان با وظایف محیط‌بانان و در جهت گسترش و ترویج حفظ و حراست مناطق چهارگانه و تنوع زیستی اجرایی گردیده  تاكنون آموزش‌های لازم در ۲۹ كلاس در ۱۳ مدرسه در سطح شهرستان نایین بویژه در مدارس نقاط شهری و روستایی اطراف مناطق حفاظت شده و شكار ممنوع برگزارشد.
در مجموع ۷۶۵ نفر از دانش‌آموزان در این طرح با وظایف محیط بانان و چگونگی حفاظت از طبیعت آشنا شدند.
شایان ذكر است شهرستان نایین به لحاظ حوزه سرزمینی وسیع‌ترین شهرستان استان اصفهان بوده و به لحاظ مناطق حفاظت شده، غنای تنوع زیستی و ذخایر گونه‌های كمیاب جانوری و گیاهی از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، بطوریكه این شهرستان بخش‌های عظیمی از زیست بوم‌های حفاظت شده و شكار ممنوع عباس‌آباد ،بزرگی ، هیزم چاه ، سیاه كوه و ریگ جن را پوشش می‌دهد


۰/۹میلیمتر باران بارید

جهت باد: شرقی
سرعت باد: ۲ متر بر ثانیه, ۷ کیلومتر بر ساعت
دید افقی: -
نم نسبی: % ۴۴
بارندگی 24 ساعت گذشته: ۰.۹ میلیمتر
بیشینه دما در 24 ساعت گذشته: ۱۷° c
کمینه دما در 24 ساعت گذشته: ۶° c
آخرین بروز رسانی: ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ ۱۹:۲


انجام ممیزی تجهیزات CNS فرودگاه اصفهان و ایستگاه انارك

ممیزی فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان و ایستگاه انارك به پایان رسید.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران؛ ممیزی (Audit) تجهیزات CNS که شامل سیستم‌های  ناوبری- ارتباطی، راداری و سیستم‌های ایمنی فرودگاه اصفهان می‌شود، توسط كارشناسان اداره‌كل ارتباطات و ناوبری به همراه كارشناسان فرودگاه اصفهان طی روزهای دوم تا چهارم اسفندماه امسال انجام شد.

گفتنی است؛ عملیات ممیزی‌ها برای اطمینان از عملكرد سیستم‌ها و در راستای برقراری ایمنی پروازها و به صورت سالیانه انجام می‌شود.


25 کیلوگرم تریاک در چوپانان کشف شد

نایین- اصفهان- ایرنا- فرمانده انتظامی نایین از کشف 25 کیلوگرم تریاک توسط ماموران پاسگاه چوپانان از یک دستگاه خودروی پراید عبوری خبر داد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ صادق کاظمزاد شامگاه چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این مقدار مواد مخدر در بازرسی از این خودرو که از جنوب کشور به مقصد استان های مرکزی در حرکت بود، در محور چوپانان به انارک کشف و ضبط شد. 
وی اضافه کرد: در این پیوند دو نفر دستگیر و تحویل پلیس مواد مخدر شهرستان شدند. 
فرمانده انتظامی نایین اضافه کرد: روزانه بطور متوسط افزون بر پنج هزار دستگاه خودرو از محور های ارتباطی این شهرستان عبور می کنند. 
چوپانان در190کیلومتری نایین و نایین در140کیلومتری شرق اصفهان قرار دارد.
6027/ت 7136
انتشار: شکراللهی


کانال تلگرامی نقد چوپانان را تعطیل شد!!!!!؟؟؟؟


سر دبیر این کانال در آخرین پست هایش چنین نوشت:

نقد چوپانان:
دوستان وهمشهریان گرامی
متاسفانه یا خوشبختانه امشب شب اخر فعالیت کانال نقد چوپانان میباشد
بادرج مطلبی کلی ازحضورتون مرخص میشویم

نقد چوپانان,
دیالوگ ماندنی مختار:

امروز می خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است. تزویر با لباس دیانت و تقوی به میدان می آید. تزویر سکه ای است دورو، که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است. عوام خدایش را می بینند و اهل معرفت ابلیسش. و چه خون دلها خورد علی از دست این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین...

نقد چوپانان
هدف از راه اندازی کانال صرفا سعی دربهبود مسائل و مشکلات روستا بود
سعی کردیم خطوط قرمز را رعایت ودرجاهایی خود خط قرمز باشیم.
خداراشکر باوجود اعضای کم ,حرفامون به جایی که باید برسه میرسید
حرفایی که در دل خیلیا بود!
دوستان روستا مشکلات فراوان داره که تا تو خودش زندگی نکنی نمیبینی وحسش نمیکنی اینکه میگن روستا درحال توسعه میباشد ومن فلان میکنم وچنان میکنم با صراحت میگم حرف مفته❗️
اینکه چرا شهرهای اطراف بطور محسوس روبه پیشرفته و روستای ما درجا میزنه ویاحتی به عقب میره سوال خیلیاس
ولی جوابش روشنه 
عدم اتحادویکدلی
متاسفانه واژه اتحاد وهمدلی تواشعار بعضیا گم شده
بعضیا اونا کردن سکوی پرتاب خودشون.
دورویی ,ریا, خودنمایی, کلک وتخریب بیداد میکنه 
وسر منشا همه اینها لقمه حرام است 
یقینا یقینا یقینا شک نکنید بار کج به منزل نمیرسه
بعد از جریانات پیش اومده درمورد نخلک به خیلیا ثابت شد راحت میشه توخونه خودمون سرمون بریده بشه 
واب از اب تکون نخوره ومسئولین محترم خیلی راحت تقویمشونا ورق میزنن ومیشمارن که کی اخر برج میشه وبا لبخندی ساعتشونا کوک میکنن وراحت میخوابن!!
یه عده هستن گدا زاده شدن وتا عمر دارن باید گدا باشن وبرای شغل شریف گداییشون زیراب هم میزنن
پیرمرد باتجربه ای میگفت چرا فکر میکنید کوفه وکوفیان  فقط تو عراقن؟؟
پیرمرد خودش رفت ولی حرفش همیشگی شد وقابل لمس.
از دوستانی که باماهمکاری کردن مچکریم
انتخابات شورا نزدیکه زیاد روش مانور نمیدیم چون بقول عزیزی شورا شده محل خودنمایی وپز 
هرکسی میشه خوشش باشه
دراخر با چند دعا مرخص میشویم
خدایا دست طمع را کوتاه کن
کسانی که مال حلال رادر راه غیرتو 
و مال حرام را در راه تو خرج میکنن هدایت کن
جسارت خواستن وپذیرفتن مال حرام را ازمابگیر
جوانان روستای مارا زیر سایه امام زمان حفظ کن
آمین


میزان بارندگی ۵ اسفند

هت باد: جنوب غربی
سرعت باد: ۲ متر بر ثانیه, ۷ کیلومتر بر ساعت
دید افقی: -
نم نسبی: % ۱۹
بارندگی 24 ساعت گذشته: ۱.۸ میلیمتر
بیشینه دما در 24 ساعت گذشته: ۱۸° c
کمینه دما در 24 ساعت گذشته: ۵° c
آخرین بروز رسانی: ۱۳۹۵/۱۲/۰۶ ۱۶:۲۰-   • کل صفحات:2  
  • 1
  • 2
  •   

همه پیوندها