تبلیغات
چوپانانِ آباد - مطالب آبان 1395

چوپانانِ آباد

mostaghimi.25@gmail.com

خاموشی آخرین کشاورز نسل دوم چوپانان 
نوشته :نسل سومی
شاید او (حسینعلی مراد)قدیمی ترین کشاورز نسل دوم چوپانان و آخرین کشاورز از این نسل است لبخند ها و چهره بشاش و مهربانش مرا یاد شیرینی خربزه های ترک خورده و خندان  حجت آباد می انداخت حسینعلی جز اولین انسانهایی بود که بعد از احداث حجت آباد به اتفاق والدینش به حجت آباد هجرت کرد متاسفانه پدرش در جوانی فوت کرد و او که فرزند بزرگ خانواده بود نگران خانواده اش بود اما این نگرانی طولی نکشید و اربابش بعد از مراسم عزا داری اورا صدا کرد و به او گفت تو اکنون بزرگ شده ای و باید کل وظایف پدری را به عهده بگیری و امور کشاورزی حجت آباد را سامان دهی و خانواده ات را اداره کنی او به عنوان رعیت ۴ حبه املاک حجت آباد انتخاب شده بود انگار دنیا را به او داده اند خوشحال به عنوان جوانترین کشاورزدر سن ۱۷ سالگی بیل را بدست گرفت و تا روزیکه سیل قنات حجت آباد را کور کرد در این روستا کشاورزی کرد حسینعلی در دوران میانسالی به عنوان کارگر معدن نخلک برای تامین دوران بازنشستگی استخدام شد و امور کشاورزی را به عهده فرزندان و همسرش و روزهای جمعه محول نمود بعد از حجت آباد حسینعلی در چوپانان امور کشاورزی اربابش(مرحوم میرزا مهدی مستقیمی) را عهده دار شد و تا روریکه در توان داشت کشاورزی نمود  حسنعلی جز معدود از کشاورزان نسل دوم چوپانان بود که با سواد بود او احتمالا دو سالی در کودکی در مکتب ملا تحصیل کرد و با سواد قرآنی و ادبیات فارسی آشنا شد .به همین علت یکی از برگزار کنندگان مجالس مذهبی در حجت آباد و بعدا در چوپانان بود هم قرآن تلاوت می کرد و هم نوحه می خواند . او فرزندان برومند و موفقی را تربیت نمود اما هیچیک از فرزندانش رشته کشاورزی را انتخاب نکردند و بدین ترتیب یک دنیا تجربه کشاورزی _یش از نیم قرن_  منطقه چوپانان خاموش شد کاش تجارب کشاورزی او و خاطراتش برای تاریخ کشاورزی چوپانان ثبت می شد خداوند او را بیامرزد


در 7 ماه امسال انجام شدافزایش 6 درصدی تولید مجتمع سرب نخلک 
معدن 24: میزان تولید مجتمع سرب نخلک نسبت به برنامه (1390 تن)، 6 درصد بیشتر شده است.

به گزارش معدن 24، مجتمع معدنی سرب نخلک از ابتدای فروردین تا پایان مهر ماه امسال، یک هزار و 478 تن کنسانتره سرب با عیار 50 درصد سرب و 450 گرم در تن نقره تولید کرده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، یک هزار و 101 تن بود که 34 درصد رشد داشته است.
همچنین این مجتمع طی 7 ماه امسال، 15 هزار و 772 تن ماده معدنی مورد نیاز کارخانه فرآوری را استخراج کرده است.
بر اساس این گزارش، حفر و بازگشایی تونل ارتباطی چاه 5 به چاه 4 در افق منفی 240 و رفع مشکل تهویه این افق نیز انجام شده است.
از فعالیت‌های صورت گرفته در مجتمع سرب نخلک می‌توان به 727 مترمکعب استخراج به روش پرشونده و 2640 مترمکعب استخراج به روش انباره‌ای اشاره کرد.
بر اثر برنامه‌ریز‌ی‌های انجام شده و اجرای سرویس و نگهداری میزان توقفات خط تولید مجتمع نخلک نسبت به مدت مشابه سال گذشته به میزان 40 درصد کاهش یافته است
.


کاشت آزمایشی ارقام مختلف گندم، جو و تریتیکاله در روستای آشتیان 

به گزارش کانال تلگرامی سلام چوپانان:اجرای طرح آزمایشی کاشت ارقام مختلف گندم، جو و تریتیکاله در روستای آشتیان توسط مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نایین   با سلام و خسته نباشید به اهالی چوپانان بالاخص کشاورزان زحمتکش.
روز گذشته طرحی با نام مزارع انتخابی طرح مشارکتی گندم و جو و تریتیکاله (P.V.S)  در روستای آشتیان اجرا گردید.
در این طرح 6رقم گندم، 16 رقم جو و 5 رقم تریتیکاله در زمینی به مساحت 1200 متر مربع کشت شد.
هدف از اجرای طرح انتخاب بهترین رقم از نظر کمی و کیفی می باشد
به امید اینکه بتوانیم مطلوب ترین رقم را جهت کشت سالهای آینده برگزینیم.
(توضیح جهت شناخت تریتیکاله: تریتیکاله حاصل تلاقی گندم و چاودار است که از نظر پروتئینی مصرف بسیار مطلوبی در جیره دام و طیور دارا می باشد).
مجری طرح  در روستای آشتیان: آقای حسین چمن پیرا 
با همکاری و نظارت مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نایین و مرکز جهاد کشاورزی چوپانان
به کانال تلگرامی چوپانان آباد بپیوندید


پناهگاه حیات وحش عباس آباد چوپانان'کریدور حیات وحش ایران


به گزارش ایرنا، استان اصفهان:این منطقه با وسعت حدود 305 هزار هکتار در یکصد کیلومتری شمال شرق شهر نایین واقع شده است. 
رشته کوه عظیم و بلند این منطقه با چشم انداز بدیع و زیبا شامل 48 درصد کوهستان صخره ای و صعب العبور با قُلل مرتفع و باشکوه و تپه ماهورهای وسیع، 43 درصد دشت ،6 درصد زیستگاه ماسه ای و تاغزار و 3 درصد اراضی سیلابی و آبی در پهنه فلات مرکزی ایران است که چشم انداز متفاوتی از سایر مناطق محیط زیست را نشان می دهد بنابراین انواع شکل حیات از گونه های کوه زی، دشت زی و در زیستگاه های آبی اش، گونه های آبزی را می توان دید. 
حیات وحش پناهگاه عباس آباد شامل 43 گونه پستاندار، 89 گونه پرنده دائمی، 179 گونه پرنده مهاجر و فصلی، 24 گونه خزنده، برخی دوزیستان و طیف وسیعی از بندپایان بوده که به عنوان ذخایر ارزشمند و متنوع ژنتیکی محسوب می شوند. 
این پناهگاه دارای جمعیت قابل توجهی از گونه های مهم، کمیاب یا در خطر انقراض در سطح ملی مانند هوبره، یوزپلنگ، پلنگ، شاه روباه، جبیر، گربه شنی، کاراکال، زاغ بور، شاهین، بحری، بالابان، عقاب طلایی، دلیجه، بوف، روباه شنی، وارانوس و خانواده افعی ها است که مورد توجه ویژه سازمان های بین المللی است. 
پناهگاه حیات وحش عباس آباد با موقعیت منحصر به فرد خود در مرکز زیستگاه های یوز پلنگ کشور و در مرکز ثقل شبکه مناطق حفاظت شده چهارگانه نقش حساس ارتباطی داشته و علاوه بر اهمیت سرشار ذاتی و بومی، به لحاظ این ویژگی 'کریدور حیات' محسوب می شود. 


پیش بینی وضع هوای چوپانان


24 ساعت اول
قسمتی ابری بتدریج افزایش ابر و وزش باد
۱۳° c 
 ۲۰° c
24 ساعت دوم
قسمتی ابری همراه با افزایش ابر و وزش باد
۱۲° c 
 ۲۰° c


آب یزد قطع شد

ا

ایلنا: عدم توزیع عادلانه آب توسط برخی مسئولان ذیربط باعث دست بردن مردم به بیل، کلنگ، تراکتور و بیل میکانیکی و تخریب شاهرگ حیاتی استان یزد شده است.

ایلنا: نماینده استان یزد در شورای عالی استان، گفت: مردم یزد حادثه ای را كه دو هفته گذشته توسط ساكنان روستای شرق اصفهان رخ داد و موجب شد كه آب انتقالی به این استان قطع شود را مقابله به مثل نمی‌كنند. 

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید زارعی در شصت و پنجمین جلسه شورای عالی استان که در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد، درباره اتفاق دو هفته اخیر در روستاهای شرق استان فارس که منجر به تخریب ایستگاه پمپاژ و امکانات و تجهیزات انتقال آب به استان یزد شد، اظهار کرد: این حادثه ۳۰ میلیارد تومان به بیت المال خسارت وارده کرده است البته قطع آب به استان یزد به سمع و نظر رهبری رسیده است. 

وی با بیان اینکه آب انتقالی به یزد ربطی به آب اولیه زاینده رود ندارد، تصریح کرد: ‌ استان یزد فقط از ۴ درصد آب وارد شده به زاینده رود بهره می‌برد و ۹۶ درصد باقیمانده به شرکت فولاد ماهان، ذوب آهن و آب شرب شهرهای نجف آباد، اصفهان، کاشان و روستاهای اطراف زاینده می‌رسد.

نماینده استان یزد در شورای عالی استان همچنین خاطرنشان کرد: طرح انتقال به استان یزد نیز همانند سایر طرح‌های آب انتقالی مصوبه دولت بوده و بخشی از هزینه‌های میلیاردی آن توسط مردم استان یزد پرداخت شده است.

زارعی با اشاره به بی‌توجهی به مطالبات و خواسته‌های به حق کشاورزان شهر اصفهان در چند سال اخیر، گفت: این وضعیت منجر به نابسامانی برای خانوارهای این محدوده شده و موجب شده تا کشاورزان درآمد مناسبی نداشته باشند در حالی که درآمدهای ناشی از استفاده از آب توسط شرکت‌های فولادماهان و ذوب آهن اصفهان به خزانه و شهرداری اصفهان واریز می‌شود.

وی همچنین از مهاجرت تعدادی از کشاورزان اصفهان به استان فارس یا کهگیلویه و بویراحمد خبرداد و گفت: ‌اگر مسوولان استان در تصمیم گیری‌های خود و قراردادهای مربوط به برداشت آب از بالادست، ‌پایین دست و آب انتقالی به خارج از حوزه آبریز زاینده رود تدبیری می‌اندیشند و به اعتراضات چند ساله کشاورزان توجه می‌کردند، مردم استان یزد به هیچ وجه شاهد وقایع تلخ چند هفته گذشته و قطع شاهرگ حیاتی خود نمی‌شدند.

نماینده استان یزد در شورای عالی استان‌ها خطاب به حاج رسولی‌های همتای اصفهانی خود در شورای عالی استان‌ها، گفت: مردمان یزد چه گناهی مرتکب شدند که باید چوب بی‌تدبیری مسوولان استان اصفهان را بخورند و در چند روز گذشته بیشتر وقت خود را صرف توزیع آب توسط تانکر آبرسانی بگذارند. از سویی اگر آب زاینده رود به دلیل کمبود بارش کم شده است باید همه با هم در کاهش سهمیه سهیم باشند نه اینکه با توجیه غیراصولی این حادثه تلخ منجر به قطع آب در استان یزد شود.

زارعی با اشاره به پاسخگویی مسوولان استان اصفهان در وقایع اخیر، گفت: این پاسخگویی آن‌ها موجب خشم کشاورزان شده است و مقدمات اعتراض دسته جمعی ساکنان مناطق ورزنه، اژیه، ‌شیان، خوارسگان، شده است. یزدی‌ها هرگز حاضر نیستند مایه حیات خود را در دامداری و گاوداری و گلخانه‌ها مصرف كنند.

وی با بیان اینکه عدم توزیع عادلانه آب توسط برخی مسوولان ذیربط باعث دست بردن مردم به بیل و کلنگ تراکتور و بیل میکانیکی و تخریب شاهرگ حیاتی استان یزد شده است، گفت: مطمئن باشید مردم یزد به هیچ وجه مقابل به مثل نخواهند کرد چون اعتقاد دارند یزد و اصفهان پاره تن نظام است و باید با اتحاد و یکپارچگی گام موثری در این زمینه برداشته شود.
اگر اینگونه نبود خوزستانی‌ها نباید نفت خود را در اختیار سایر استان‌ها قرار می‌دادند.

نماینده استان یزد در شورای عالی استان ادامه داد: مردم یزد و کشاورزان می‌دانند که هرگونه اقدام برخلاف قانون و مصوبات هیات دولت و قطع نامه ۹ ماده هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در راستای اهداف شبکه‌های بیگانه و سایت‌های مجازی ضدانقلاب و منافقین است و نوعی عمل منافقانه و ضدامنیتی محسوب می‌شود که پیگرد قانونی دارد از مقامات انتظامی قضایی دو استان انتظار می‌رود مانع هرگونه آشوب و قانون شکنی شوند.

وی از رسانه‌های محلی نیز خواست در راستای حل مشکل که آنگونه اطلاع رسانی کنند که از هرگونه اظهارنظر تفرقه انگیز خودداری شود.

مهدی چمران رییس شورای عالی استان نیز درباره این تذکر از تمامی نمایندگان شورای عالی خواست تا برای حل مشکلات نگاه ملی داشته باشند و تصریح کرد: اگر اتفاقی برای استانی بیفتد با نگاه ملی باید به آن نگاه کرد و تلاش کنیم با همبستگی آن را حل کنیم تمامی استان کشورمان به یکدیگر محتاجند.

وی ادامه داد: از نماینده استان اصفهان نیز می‌خواهم تا هماهنگی‌های لازم را برای برگزاری نشستی مشترک با استان یزد و سایر استان‌ها برای حل مشکل آب برگزار کنند و سعی کنیم این مشکل را که وزارت نیرو نتوانسته است حل کند ما به نوعی حل کنیم.

چمران درباره پروژه آوردن آب از خلیج فارس به کویر اشاره كرد و گفت: ‌نمی‌خواهیم دیگران را در این مشکل بکوبیم اما قطعا با همدلی می‌توان مشکل را حل کرد.


نیروی زمینی ارتش استخدام می کند

 راه مشاور:نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران جهت تکمیل و تأمین نیروی انسانی خود از بین جوانان متخصص، مؤمن و متعهد با شرایط و امتیازات زیر داوطلب استخدام افسری به صورت نظامی پیمانی (پنج ساله) و کارمند علمی پیمانی (شش ساله) وفق ماده ۳۳ قانون آجا استخدام می نماید.

شرایط عمومی استخدام

۱- متدین به دین اسلام. ۲- تابعیت جمهوری اسلامی ایران. ۳- ایمان به انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی و آمادگی فداکاری در راه تحقق اهداف آنها. ۴– عدم محکومیت ناشی از اقدام علیه انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران. ۵ – عدم محکومیت به محرومیت از خدمات دولتی. ۶- عدم سابقه عضویت یا وابستگی به احزاب و گروههای سیاسی غیر قانونی و یا الحادی. ۷- عدم عضویت یا وابستگی به احزاب و گروههای سیاسی. ۸- عدم معروفیت به فساد اخلاقی و عدم اعتیاد به مواد مخدر و نداشتن سوء پیشینه کیفری موثر برابر اعلام مراجع ذیصلاح. ۹- داشتن سلامت روانی و جسمانی برابر تاییدیه اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران.(حداقل قد ۱۶۵ سانتیمتر) ۱۰ – نداشتن تعهد خدمت به سازمانهای دولتی و غیر دولتی به صورت رسمی، آزمایشی و پیمانی و سایر حالت استخدامی. ۱۱ – داشتن کارت پایان خدمت یا گواهی اشتغال به خدمت سربازی یا برگه اعزام به خدمت. ۱۲- دارندگان کارت معافیت پزشکی حق ثبت نام ندارند. ۱۳- مبنای سن برای داوطلبان استخدام از تاریخ: ۳/۷/۹۵ قابل محاسبه می باشد. ۱۴- قرارداد داوطلبان استخدام کارمندی پیمانی وفق ماده ۳۳ قانون آجا برای مدت ۶ سال و افسری پیمانی برای مدت ۵ سال می باشد. ۱۵- سپردن تعهد خدمتی شش ساله مختص کارمندان و پنج ساله برای افسران پیمانی برابر ضوابط قانون ارتش جمهوری اسلامی ایران.

شرایط اختصاصی استخدام افسران و کارمندان پیمانی

۱- دارا بودن مدرک تحصیلی از دانشگاه های معتبر که به تایید وزارت علوم رسیده باشد.

۲- داشتن معدل حداقل ۱۳ برای رشته های فنی و مهندسی و معدل ۱۴ برای رشته های غیر مهندسی.

۳- حداکثر سن برای داوطلبان مقطع کاردانی۲۶ سال ، کارشناسی ۲۸ سال ودکتری ۳۰ سال می باشد.(مدت خدمت دوره ضرورت به حداکثر سن اضافه خواهد شد.)

۴- موفقیت در آزمون ورودی ، انجام معاینات پزشکی، مصاحبه حضوری (مکتبی و امنیتی)، مصاحبه علمی و تست ورزش.

 برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید


توزیع مقدار ده تن بذر گندم گواهی شده رقم ارگ

        به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد كشاورزی شهرستان نائین، در روز پنج شنبه مورخ 6/8/95 مقدار ده تن بذر گندم گواهی شده رقم ارگ از استان قم ، بین كشاورزان منطقه دق سرخ و چوپانان جهت كاشت در سال زراعی 96-95 توزیع گردید. لازم بذكر است بذر گندم گواهی شده ارگ به سم ضدعفونی راكسیل به نسبت 5/0 در هزار جهت مبارزه با سیاهك آغشته شده است.

    سطح زیر كشت گندم در سال زراعی جاری460 هكتار می باشد كه پیش بینی می شود از این سطح مقدار 1840 تن محصول تولید شود.

 

استفاده از این خبر بدون ذكر منبع ممنوع است
نظرات شما


واژگونی سمند در محور فرخی یک کشته و چند زخمی

حادثه واژگونی در 5 کیلومتری محور فرخی به چاهملک از شهرستان خوروبیابانک یک کشته و چند زخمی به جای گذاشت

طبق خبر یکی از شاهدان عینی صحنه حدود ساعت 7 صبح امروز خودرو سمند کلانتری شهر جندق که به سمت فرخی می آمده به علت ترکیدن چرخش دچار واژگونی میشود .
خودرو واژگون شده 5 نفر سر نشین داشته است و آقای شیری رئیس کلانتری شهیدشده است و دو نفر به جراحاتی داشته اند

متاسفانه به علت بعدمصافت و دوری از مراکز اورژانس و امداد و نجات همواره شاهد تاخیر در خدمات اورژانس و امدادجاده ای هستیم همین امروز پس از تماس با 115 حدود 25 دقیقه زمان برده تا اورژانس و نیروهای امدادی به صحنه برسند
چند روز قبل حادثه ی نیز در فرخی رخ داد که آمبولانسی در منطقه نبود و به ناچار نیروهای خدوم اورژانس از سه راهی خور جندق در 40 کیلومتری عازم فرخی شدند و مصدومین این مدت زمان رنج میبرند و گاها شاهد جان دادن مصدومین در صجنه تا رسیدن نیروهای امداد رسان هستیم.

از مسئولین محترم خواهشمندیم به درخواست های مکرر همشهریان احترام بگذارند و روند تصریح در ایجاد پایگاه اورژانس جاده ی بین فرخی و چاهملک همت گمارند.
لازم به ذکر میباشد چند سالی میشود درخواست های مکرر  همشهریان  ولیتمدار و همیشه علی الخصوص خانواده شهدا در صحنه و نامه نگاری و درخواست های حضوری باوزیر بهداشت و درمان رئیس شبکه بهداشت استان استاندارهای اصفهان ، نماینده گان شهرستان و ....ولی همچنان شاهد بی تفاوتی هستیم 
به امید فردای بهتر
مدیر فروی نیوز


خبر های تکمیلی تا دقایقی دیگر...

@farvinews


138کیلوگرم تریاک در چوپانان کشف شد

نایین-اصفهان-ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی نایین از کشف 138 کیلوگرم تریاک در محورهای منتهی به شهرستان نایین از یک سواری سمند خبر داد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ صادق کاظم زاد روز یکشنبه به خبر نگار ایرنا گفت: در بازرسی از این خودرو که از سه راهی اردکان عازم نایین بود، مواد مزبور کشف و ضبط شد. 
وی افزود: در این پیوند یک نفر دستگیر و خودروی سمند توقیف شد. 
کاظم زاد اضافه کرد: این مواد توسط ماموران پاسگاه چوپانان هنگام کنترل خودروهای عبوری، کشف و فرد قاچاقچی به مقامات قضایی معرفی شد. 
فرمانده انتظامی نایین اضافه کرد: این مقدار مواد مخدر از استان های شرقی و جنوبی در حال انتقال به شهرهای مرکزی ایران بود. 
شهرستان نایین در 140کیلومتری شرق اصفهان قرار دارد
انتشار: محمدرضا شکراللهی

به کانال تلگرامی چوپانان آباد بپیوندید


پمپ بنزین چاهملک دچار سانحه آتش سوزی گردید.

جزئیات حادثه:
بنزین اشتباها روی پمپ ریخته و منجر به آتش سوزی شد.
متصدی پمپ اقای رحمانی دچار سوختگی از ناحیه دست و صورت شده که به نایین منتقل شد.
پمپ خساراتی زیادی دیده است.

منابع:https://telegram.me/asrkhoor/3007
    شهیدستان چاهملک چوپانان امکان تبدیل شدن به 

مهمترین قطب گردشگری کویر

مرکزی ایران 

کانال تلگرامی مهد خرد نائین نوشت:فرماندار شهرستان نایین :منطقه چوپانان امکان تبدیل شدن به مهمترین قطب گردشگری کویر مرکزی ایران را داراست
  

در تاریخ۱۳۹۵/۸/۴   با هماهنگی های انجام شده سهراب مظفر نجفی فرماندار شهرستان نایین ، بخشدار انارک ،ریاست اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ،جمعی از مسئولین ادارات ،اعضای شورا اسلامی روستای چوپانان و دهیار چوپانان از مجموعه های در حال احداث بوم گردی آشتیان چوپانان و عرصه های گردشگری طبیعی و مناطق حفاظت شده ،سوئیت دهیاری ،سیل بند ،طرح بازسازی بادگیرها ،سالن ورزشی و کانون فرهنگی – هنری مسجد جامع روستا بازدید نمودند.

 در این بازدید در جلسه ای که برای بررسی مسایل و  مشکلات روستای چوپانان برگزار گردید  ، فرماندار شهرستان ضمن ابراز خرسندی از دیدار با اهالی زحمتکش و متدین روستا  ،اظهار داشتند منطقه چوپانان دارای پتانسیلهای گردشگری کویری ،تاریخی،طبیعی،معنوی،پوشش گیاهی و جانوری خاص می باشد و امکان تبدیل شدن به مهمترین قطب گردشگری کویر مرکزی ایران را دارد.

در ادامه رییس اداره میراث فرهنگی نیز گزارشی از برنامه ها و راهکارهای جذب سرمایه و رونق گردشگری با توجه به قابلیتهای خاص منطقه ارائه نمودند.

اکبری رییس ا اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نیز در خصوص منطقه حفاظت شده عباس آباد گفت: پناهگاه حیات وحش عباس‌آباد نایین با طبیعتی بسیار متنوع و کم نظیر همیشه مورد توجه جهانیان بوده و این منطقه در حال حاضر میراث زیست محیطی ملی و جهانی و یکی از مهم‌ترین زیستگاه‌های یوزپلنگ آسیایی است.این منطقه شامل رشته کوه‌های صعب‌العبور و تپه ماهورهای منتهی به دشت از زیستگاه‌های ایده‌آل برای زندگی یوزپلنگ به شمار می‌رود و در ۱۰۰کیلومتری شرق نایین قرار دارد. در منطقه عباس‌آباد نایین با ۳۲۰ هزار هکتار وسعت و به استناد تحقیقات انجام شده توسط اداره حفاظت محیط زیست تاکنون ۴۳ گونه مختلف پستاندار، ۳۲ گونه خزنده، ۸۶ نوع پرنده بومی و ۱۷۵ گونه پرنده مهاجر و فصلی شناسایی شده است.
@mahdekherad


اصفهان؛
جاده ها و محورهای مواصلاتی شهرستان خور و بیابانک 2 خطه می شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازاصفهان،فرماندار شهرستان خور و بیابانک در جلسه شورای ترافیک خور و بیابانک گفت: علت اصلی بسیاری از تصادف ها و سوانح جاده ای در این شهرستان، تردد بیش از حد کامیون ها و کم عرض بودن جاده هاست. 
علی استوار با بیان اینکه سرنشین های خودروهای سواری بیشترین قربانیان این سوانح هستند، افزود: اجرا شدن طرح 2 خَطه شدن جاده های خور و بیابانک گامی مهم برای کاهش تصادفات و تلفات جانی در جاده های این شهرستان می باشد. 
وی ادامه داد: تعامل و همکاری دستگاهها برای برطرف شدن کمبودهای شهرستان خور و بیابانک ضروری است و باید از موازی کاری بین دستگاه های اجرایی جلوگیری شود تا بتوان گام های موثری برای تامین نیازهای شهرستان برداشت.
استوار خاطرنشان کرد: اصلاح هندسی میدان ثامن الائمه شهرخور، آموزش دهیاران و روستائیان، برخورد با کامیون های متخلف، اصلاح نقشه هندسی محور پلیس راه به چوپانان، روشنائی ورودی شهر جندق و احداث سرعت گیر در برخی از نقاط شهر خور را مورد تاکید قرار داد.
خور و بیابانک در شرقی ترین نقطه استان اصفهان در فاصله 420 کیلومتری شهر اصفهان قرار دارد. بیش از 65 کیلوگرم مواد مخدر از دو خودروی عبوری درچوپانان کشف شد

نایین- اصفهان-ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی نایین از کشف 65 کیلو و 300گرم مواد مخدر در محل سه راهی چوپانان به نایین از دو خودروی عبوری خبر داد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ صادق کاظم زاد روز یکشنبه گفت: در بازرسی از یک دستگاه سواری پژو پارس که از کرمان عازم نایین بود، در سه راهی چوپانان 19 کیلو و 300 گرم مواد مخدر کشف و ضبط شد. 
وی افزود: در این پیوند دو نفر دستگیر شدند و خودروی آنها توقیف شد. 
وی افزود: همچنین در بازرسی دیگری، یک دستگاه خودروی پراید به محض دیدن پلیس به طرف انارک و کویر سیاه کوه متواری شد و قاچاقچیان در بین راه اقدام به آتش زدن خودرو کردند که ماموران قبل از آتش گرفتن مواد مخدر موجود در صندوق عقب خودرو مقدار 46 کیلو تریاک را کشف کردند.
وی افزود: در این پیوند نیز دو نفر دستگیر و به مقامات قضایی معرفی شدند.
فرمانده انتظامی اضافه کرد: این مقدار مواد مخدر از استان های شرقی و جنوبی در حال انتقال به شهرهای مرکزی ایران بود. 
سه راهی چوپانان در 190 کیلومتری نایین و شهرستان نایین در 140 کیلومتری شرق اصفهان قرار دارد. 
انتشار: محمدرضا شکراللهی
ت 6027/7136

به کانال تلگرامی چوپانان آباد بپیوندید


 آِیا این یک خبر خوب است یا یک خبر بد ؟!
به گزارش کانال تلگرامی شورا و دهیاری چوپانان :به اطلاع عموم مردم مومن و شهید پرور چوپانان می رساند پیرو نامه شماره 2057/1/4/1211 بخشدار محترم انارک و نامه شماره 952 /4/110 رئیس محترم اداره میراث فرهنگی شهرستان نائین، روستای چوپانان به عنوان منظم ترین روستای خشتی کشور با ویژگی های بسیارخاص معماری ومنحصر بفرد خود را دارد. لذا به منظور حفظ وحراست ازاین بافت خاص و ویژه و حفاظت وجلو گیری از تخریب آن، مجوز هرگونه ساخت و ساز عملیات اجرایی باید به تائید میراث فرهنگی رسانده تا با رعایت ضوابط و مقررات مربوطه توسط سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری نائین مجوز آن صادر شود. 
                                                                                                               شورا و دهیاری چوپانان
نقشه حریم ممنوعه

چوپانان آباد: آِیا این یک خبر خوب است یا یک خبر بد ؟!

اکنون اگر خواستیم خانه امان را تعمیر کنیم یا پشت بام را کاهگل کنیم باید دهیار مارا به گردشگری نائین بفرستد در نائین باید کارشناس نظر دهد
و شاید اول باید حق کارشناسی را به حساب گردشگری واریز نمائیم البته اگر در مرخصی نباشند و اگر اجازه دادند به چوپانان بیائیم و خانه امان را تعمیر کنیم در راحت ترین حالتدو روز علافی و حداقل 20 هزار تومان مخارج  
روزبروز مشکلات مردم را بیشتر کنید مجددا می گویم عمر ساختمان های گلی چوپانان تمام شده و نگهداری آن مخارج دارد و مالکان نمی توانند مخارج را تحمل کنند تا صنعت گردشگری در چوپانان برای عده ای منفعت زا شود 
شورای محترم چوپانان !!!چرا با نظزیات نپخته روز به روز بر مشکلات مردم می افزائید یک روز آب روستایی را چلو می اندازید که خانه هایی که درش بسته است سرمایه دار هستند و آنها هم از قانون خانه باغ ها استفاده کرده و خانه های 200 تا حداکثر 400 متری را که حتی یک درخت ندارد به عنوان خانه باغ معرفی کرده و تعرفه چندین برابر بر آن می بندند و یکروز جلو مردم را تحت عنوان گردشگری می گیرید یادتان باشد اینجا چوپانان است نه یزد و اصفهان و مالکان خانه های گلی یکنفرشان هم ملیاردر نیست 
همه پیوندها