چوپانانِ آباد

mostaghimi.25@gmail.com

صلاحیت دهیار جدید تصویب شد
عکس از خبرگزاری چوپانان
به گزارش کانال تلگرامی شورای چوپانان:
با سلام 
باسپاس از لطف و عنایت حضرت حق ،در پیشگاه  حضرت ولیعصر (عج) و تشکر از اعضای محترم شورای اسلامی چوپانان بخاطر اعتماد به اینجانب و تشکر از بخشدار محترم و مسئولین شهرستان در تایید صلاحیت اینجانب امیدوارم  بعنوان خدمتگزار مردم شریف و اهالی بزرگوار ،صبورو بافرهنگ آبادی اجدادیم ،چوپانان  و با کمک همه اهالی بزرگوار ، بتوانم با  خدمت صادقانه برای سربلندی چوپانان و چوپانانی تلاش نمایم.
انشاالله در زمانی مناسب با اهالی محترم چوپانان نشستی صمیمی خواهیم داشت . 
مصطفی جلالپور


اجاره املاک  سال ۹۸ چوپانان .حجت آباد .آشتیان

اطلاع رسانی به مالکین محترم چوپانان ، حجت آباد و آشتیان نسبت به اجاره بها  سال زراعی ۹۹  -  ۹۸

طبق توافقاتی که بین گروهی از مالکان انجام شد با توجه به میزا ن تورم موجود در کشور  «میزان اجاره بها در سال زراعی ۹۹  -  ۹۸ به صورت زیر اعلام می شود مالکین محترم توجه داشته باشند که این میزان اجاره صرفاً اجاره آّب این سه مزرعه است و اگر مالکی از زمین کشاورزی مرغوب تری بر خوردار است با توافق با مستاجر میران اجاره بها را خودشان بیشتر از این مبلغ تعیین نمایند.» 
میزان اجاره املاک چوپانان
 از قرار حبه ای دوملیون ۲،۰۰۰،۰۰۰ تومان تعیین شد

میزان اجاره املاک آشتیان  
میران اجاره برا ی امسال حبه ای یک ملیون و پانصدهزار تومان ۱،۵۰۰،۰۰۰ تعیین شد  البته مخارج مصرف برق به عهده مستاجر می باشد و سایر تعمیرات پمپ و چاه برقی و قنات به عهده مالک است

میزان اجاره املاک حجت آباد
با توجه به میزان اجاره املاک آشتیان اجاره حجت آباد بر اساس حبه ای ششصد هزار ۶۰۰،۰۰۰ تومان تعیین گردید

مالکین محترم توجه فرمایند حتما با مستاجرین خود قرارداد اجاره یا با زارعین خود قرار داد مزارعه برای مدت یکسال تنظیم و به امضا دو نفر شاهد برسانند و این قرار داد را در سابقه املاک خویش بایگانی کنند

حتما یکی از مالکین از 15 مرداد تا آخر شهریور به چوپانان مراجعه کرده قرارداد اجاره یا مزارعه را خودشان امضا و تنظیم کنندو حتما از زمین های کشاورزی اشان خبر بگیرند تا دخل و تصرفی در آنها نشده باشد

خواهشمند است مالکین اگر مایلند با مستاجر خود بنا به دلایلی مبلغ اجاره را کمتر محاسبه کنند قرار داد را با مبلغ تعیین شد بنویسند و تخقیف خود را شفاها به مستاجر اعلام کنند

مالکین و مستاجرین و زارعین محترم چنانچه انتقاد یا نظری برای بهتر شدن مسائل دارند ارائه فرمایند تا بدینوسیله به اطلاع عموم شرکا برسد

https://t.me/choopananab


آغاز برداشت مکانیزه گندم 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نایین، عملیات برداشت مکانیزه گندم از سطح 320 هکتار از اراضی چوپانان و دق سرخ با استفاده از  چهار دستگاه کمباین مهاجر در تاریخ 10/03/98 آغاز گردید. پیش بینی می شود از این سطح مقدار 1300 تن گندم برداشت گردد.

استفاده از این خبر بدون ذكر منبع ممنوع است


اندازه گیری ضایعات برداشت مکانیزه گندم

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نائین، در روز شنبه مورخ 11/03/98 کارشناسان این مدیریت از مراحل برداشت مکانیزه محصول گندم مزارع چوپانان بازدید به عمل آورده و پس از بررسی و اطمینان از سلامت و صحیح کارکردن کلیه قسمتهای کمباین ، برگه معاینه فنی صادر گردید. شایان ذکر است متوسط عملکرد محصول گندم مزارع چوپانان حدود 4 تن در هکتار محاسبه گردید.

استفاده از این خبر بدون ذكر منبع ممنوع است


   اعلام  جمع آوری مخارج قنات چوپانان

جناب آقای عباس زاهدی در گروه تلگرامی چوپانان متن زیر را نوشتند:
قابل توجه مالکین چوپانان
همانگونه که درجریان هستیدازمدتی قبل اب قنات به علت تخریب درچند نقطه روبکاهش نهاد تاچندروزقبل که کاملا قطع گردید باکوشش دست اندرکاران بخصوص اقای رفیع ومقنیان زحمتکش روستاتاحدودی رفع انسداد بعمل امد ولی هنوزاب کمبود زیادی داردلذابمنظورادامه کار تاحصول نتیجه مطلوب نیاز به وجه بیشتری می باشد ازهمه مالکین محترم تقاضا میشوددرازائ هرحبه ۲۰۰۰۰۰۰ریال(۲۰۰۰۰۰) تومان به حساب۱۰۱۴ قنات چوپانان درصندوق قرض الحسنه واریزتاکار بلاانقطاع ادامه یابدوانشاا... ضرروزیان کمتری ببار آید


ساداتی‌نژاد در گفتگو با «دانشجو» مطرح کرد
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل گفت: در جلسه کارگروه تقسیمات کمیسیون شوراها موضوع حذف نائین و خور و بیابانک از این استان پیشنهادی مدنظر قرار گرفت.


بزرگ مردانی که با همت خود مشکل قنات را حل کردندبه گزارش کانال تلگرامی چوپانان امروز:
خدارا شکر به همت عزیزان زحمت کش 
آقایان استاد محمد حلوانی و برادرزاده اش عقیل (اصغر) و پنجعلی صحرایی و پسرش جواد و نظارت حاج اصغر رفیع ، مهندس عمادی ، حمید عسکری و گاها اعضای محترم شورا و همچنین آقای محمدرضا خواستار پیمانکار دهیاری 
مشکل خرابی قنات حل شد و آب در جویباران چوپانان جاری شد .قنات چوپانان شدیدأ مریض شد 


به گزارش کانال تلگرامی چوپانان امروز:
چوپانان 
مالکان ,  کشاورزان  و مسئولین شورا در جستجوی رفع خرابی و گرفتگی قنات آبادی 

چندین روز است آب قنات چوپانان کم و کمتر شده بود ،
حدود دو هفته ایست که گروهی از مقنیان قنات مسیر قنات را کاوش کردند و بدنبال گرفتگی و ریزش قنات گشتند تا اینکه در انتهای مسیر و حد فاصل مدرسه قدیمی سمیه و خیابان اصلی متوجه تجمع آب و ریزش شدند . 
امروز آب قنات  به حداقل و نزدیک خشکی رسید ، هم اکنون اکیپی از مقنیان و کشاورزان و متولیان در محدوده مذکور ، کوچه شماره 17 حدفاصل مدرسه قدیمی و منزل مرحوم استاد غضنفر کلانتری حفاری میشود . 

خدا بخیر بگذرونه انشااله ، منزل مذکور ، همانجاست که الان بنده نشستم و در حال درج این خبر هستم

در ادامه گزارش وضعیت قنات ...


پس از تلاش عزیزان و پیگیری روی مسیر قنات در کوچه شماره 17 باز شد . 
با توجه باینکه جنس محدوده بازشده ریگ است و دقیقا در کنار کانال لوله گاز قراردارد و اطراف آن خاک دستی است ، احتمال ریزش در زمان عملیات لایروبی وجود دارد ، بهمین منظور و با نظر استاد سعادت و عزیزان مقنی ، قرار شد فردا صبح تعدادی کول در محل باز شده روی هم قرارداده و دهانه چاهی مطمئن که از ریزش جلوگیری کند درست کنند و از دهانه مذکور به درون مسیر قنات رفته و گل ولای جمع شده را خارج و مسیر قنات را باز کنند
انشااله ، امیدوارم  چنانچه مشکل اساسی پیش نیاید ظرف فردا یا پس فردا مسیر گشایش شود . 
در حال حاضر از دهانه چاه قنات که در مدرسه سمیه و کوثر جنب منبع آب شیرین قرارداد ، توسط پمپ آب جمع شده تخلیه میگردد و به خیابان اصلی و نهایتا در جوی آب قنات میریزد ، با این عمل هم از حجم آب جمع شده کاسته میشود و هم مقداری آب موقتا در جوی جاری میشود ، البته میزان آب مذکور آنقدر نیست که برای آبیاری مورد استفاده قرار گیرد . 
طبق قانون قنات ، چون آب از دیروز قطع شده است ، آبیاری دشت پس از جاری شدن مجدد آب طبق روال و ساعتی که قطع شده است ادامه پیدا میکند که حقی از کسی ضایع نگردد


کشف 178کیلو تریاک در "نائین"
گروه استان ها_اصفهان_ فرمانده انتظامی شهرستان "نائین" از کشف 178کیلو و 180 گرم تریاک در بازرسی از یک سواری هیوندای خبرداد.
 

 

سرهنگ "ایرج کاکاوند"در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان "نائین" مطلع شدند، سوداگران مرگ در حال انتقال محموله ای افیونی از شرق کشور به "اصفهان" هستند که بلافاصله وارد عمل شدند.

وی افزود: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر "اصفهان"، پاسگاه "چوپانان" و یگان تکاوری به یکی از ورودی های شهرستان "نائین" اعزام و سواری پراید و یک سواری هیوندای اکسل متعلق به قاچاقچیان را شناسایی و متوقف کردند.

این مقام انتظامی بیان داشت: در بازرسی از سواری هیوندای 178 کیلو و 180 گرم تریاک که زیر صندلی ها و در صندوق عقب این خودرو جاساز شده بود، کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان نائین از دستگیری 2 سوداگر مرگ دراین رابطه خبر داد و خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی با سوداگران مرگ و قاچاقچیان افیونی برخورد قاطع و قانونی می کند و اجازه جولان به آنان نخواهد داد.


بارندگی خوب در چوپانان

آمار بارش قابل اندازه گیری روز گذشته (پنجشنبه مورخ ۹۸/٣/٩) در ایستگاه های شهرستان نایین

سپرو: ۸/۵ میلیمتر
چوپانان: ۲/٧ میلیمتر
نایین: ۱/٨ میلیمتر
انارک: ۱ میلیمتر

اداره_هواشناسی_نایین


دهیار عزل شد؟ !

-به گزارش کانال تلگرامی ذبیگرام
اطلاعیه
پیرو مصوبه شورای اسلامی با اکثریت آرا و تائید توسط هیات تطبیق و مراجع قانونی؛  به ماموریت آقای مختار بعنوان دهیار روستای چوپانان خاتمه داده شد و آقای مهندس هادی جلالپور فرزند مرحوم احمد از اهالی روستای چوپانان بعنوان سرپرست دهیاری تعیین گردید.
ضمن تقدیر و تشکر از زحمات آقای مختار در طول دوران تصدی دهیار روستا؛ برای آقای جلالپور در سمت جدید آرزوی موفقیت داریم.
شورای اسلامی روستای چوپانان


 

باران شدید به روستای بیاضه خور خسارت زد

اصفهان - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: باران شدید امروز موجب سرریز شدن سیل بند روستای بیاضه واقع در 55 کیلومتری شهر خور در شرق اصفهان شد و به بخشی هایی از روستا خسارت زد.

منصور شیشه فروش چهارشنبه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: این سیل بند بر اثر باران ابتدا سیل را از بالادست کنترل کرد و بخشی از آب وارد روستا شد و خسارت هایی به قنات، جاده های ارتباطی و چند واحد منزل مسکونی وارد کرد.
وی با بیان اینکه نیروهای امدادی در محل حاضر شدند و این حادثه هیچ خسارت جانی نداشت، خاطرنشان کرد: دیروز نیز بارندگی های رگباری در کوهپایه به تاسیسات برق یک واحد صنعتی خسارت هایی وارد کرد.
بارش باران در روستای بیاضه 27 میلی متر گزارش شد.
شیشه فروش با اشاره به اینکه مدیریت بحران استان اصفهان دیروز و امروز از مناطق پشتکوه دوم فریدونشهر بازدید کرد، گفت: در این بازدید مقرر شد 250 واحد مسکونی روستایی در کلوسه با محور بنیاد مسکن، بازسازی شود.
وی با بیان اینکه تا کنون حدود 17 هزار نفر از عشایر از خوزستان وارد فریدونشهر شده اند، افزود: اقدام های لازم برای تسهیل کوچ آنها انجام شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تاکید کرد: شرایط بارش ها و رگبارهای بهاری و لحظه ای تا دهم خرداد ادامه دارد و ما از مردم می خواهیم که به هشدارهای داده شده توجه کنند.
اداره کل هواشناسی اصفهان پیش بینی کرد که روز پنجشنبه جو نسبتا آرام خواهد بود و فقط گاهی افزایش ابر خواهیم داشت و جمعه ناپایداری های ضعیفی به شکل افزایش ابر و بارش های خفیف در برخی مناطق غرب و شمال پیش بینی می شود. 
کمینه دمای هوا در بیشتر مناطق یک تا 2 درجه افزایش خواهد داشت. 
فرماندار خور و بیابانک با اشاره به اینکه سیل در روستای بیاضه این شهرستان سبب از بین رفتن زیرساخت ها شد و خسارت مالی برجای گذاشته است، گفت: خوشبختانه سیل خسارت جانی نداشته است. 
عباس بلانیان چهارشنبه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: بارش شدید باران در روستای بیاضه از بعد از ظهر امروز آغاز و سبب جاری شدن سیل شد که بر این اساس خسارت ‌هایی به زیرساخت‌های روستایی، برق، کشاورزی، راه وارد شد و تاکنون سه واحد مسکونی خانه که خالی از سکنه بود تخریب و خسارت بیش از 70 درصد دید. 
وی تاکید کرد: در همان ساعت اولیه تمامی دستگاه های خدمت رسان در آماده باش بودند و امروز با کمک نیروهای راهداری و امدادگران هلال احمر خدمات رسانی به مردم روستا انجام شد. 
بلانیان با اشاره به این که بارش شدید باران موجب سرریزشدن سیل بند این روستا شد و گفت : سیل به سه واحد مسکونی این روستا خسارت وارد کرد که با همکاری اهالی روستا، شورا و نیروهای امدادی هلال احمر و مدیریت بحران سیل کنترل و از بروز خسارت به دیگر واحدهای مسکونی جلوگیری شد. 
فرماندار خور و بیابانک خاطرنشان کرد:راهداری شهرستان نیز با مستقر کردن نیروها و تجهیزات امدادی در جاده بیاضه به حاجی آباد مسیر را جهت تردد خودروها پاکسازی کردند. 
وی گفت:نیروهای امدادی هلال احمر هم با دو دستگاه خودروسواری و 6 دستگاه کف کش و موتور آب کش و بیش از 10 نیرو محل های حادثه دیده را کنترل کردند
همه پیوندها
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو