چوپانانِ آباد

mostaghimi.25@gmail.com

چراغ خانه سالمندان چوپانان روشن شد

به گزارش خبر گزاری چوپانان ؛باعنایت باینکه روستای چوپانان افتخاراین رادارد که اولین سرای سالمندان رابخوداختصاص دهد
،لذا دراین راستا گامهای بزرگی برداشته شده وبهمین جهت شماره حسابی بمنظورکمکهای نقدی وشماره تلفن برای کمکهای غیرنقدی شماعزیزان خیّر معرفی گردیده است.
 اولین گام درجهت اهدای کمکهای نقدی توسط خانواده شادروان  "رمضانعلی نجفیان وفرزندان وسرکارحاجیه خانم ملکتاج فاتح  "برداشته شد که مبلغ ۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰ریال(ده میلیون تومان)رابحساب فوق واریز نمودند.

ازاین خانواده خیّر محترم کمال امتنان وتشکرراداریم. امیدواریم خانواده های بیشتری بتواند دراین مسیرمهم مارایاری فرمایند.

 صادرات.۶۰۳۷،۶۹۱۵،۵۳۶۱،۶۵۰۹ بنام عباسعلی جلالپور(رادیو) 
قرض الحسنه چوپانان ۴۰۰۱۱۰۱ بنام فاطمه قدرت.
باسپاس قراوان

 هیئت موسس سرای سالمندان گلستان چوپانانجلسه بررسی نتایج تدوین الگوی کشت شهرستان نایین
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نایین ، در روز سه شنبه مورخ 21/05/99 جلسه بررسی نتایج الگوی کشت شهرستان نایین در محل دفتر مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان با حضور مدیر ، معاونین و کارشناسان مسئول پهنه برگزار گردید . در این جلسه آقای باقریان با اشاره به نامه شماره 292487/99 -12/05/99 معاونت محترم برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان و ضمائم آن در مورد نتایج حاصل از طرح بازنگری و تدوین الگوی کشت محصولات زراعی و باغی استان و شهرستان توضیحاتی ارائه نمود و پس از بحث و تبادل نظر مقرر گردید اطلاعات مرتبط با نتایج هریک از دهستانها ، توسط مسئولین مرکز خدمات و کارشناسان پهنه مربوطه به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفته و نظرات اصلاحی ظرف مدت تعیین شده به سازمان اعلام گردد.
استفاده از این خبر بدون ذكر منبع ممنوع است


 در وادی شعر گام هفتم(آخر): ادامه آفات شعر،جمع بندی و پاسخ به سوالات


[https://www.aparat.com/v/Hrx0k]
https://www.aparat.com/v/Hrx0k
در وادی شعر مجموعه ای از مصاحبه‌های من با استاد محمد مستقیمی(راهی) شاعر، نویسنده، پژوهشگر و منقتد ادبی در مورد شعر است که هر جمعه شب ساعت۲۱ به وقت ایران به صورت زنده انجام می شود.


  • -
    0
    +
    0


اسناد ساخت حمام چوپانانانتشار دهنده اسناد: جعفر مختار
دوستان خواسته بودند که در قرائت این دو سند اطلاعات بیشتری ارائه شود تا آنجا که اطلاعات من اجازه می دهد دوسند را با معلومات ناقص خود می خوانم ان شاالله اگر  خطایی مشاهده فرمودند مرا راهنمائی کنند
سند اول
سلام
چون برای ساختمان حمام لازم است که یکی از آقایان محترم سرپرستی کلیه امور را مسئول و عهده دار باشد و آقای عبدالرحیم  زاهدی که از هرجهت و هر بابت مورد اطمینان و اعتماد عموم می باشد و با لیاقت و کفایت ایشان پیشرفت کار بهتر خواهد بودلهذا متفقٱ از آقای زاهدی خواهش نمودیم که سرپرستی کار را عهده دار شوند و ایشان هم قبول نمودند و البته حق الزحمه ایشان از قرار هر ماه ۱۰۰۰ ریال از وجوه دریافتی پرداخت می شود ۴ خرداد ۱۳۲۶مالکین چوپانان
محمدرضا مستقیمی- کریم طباطبایی- حاج محمد برادران- عباس عظیمی یا عمادی
امضا در حاشیه نامه 
عبدالرحیم زاهدی  شاید هم طاهری
البته من شخصا اعتقاد دارم امضا مرجوم زاهدی باشد و احتمالٱ خط نیز خط مرحوم زاهدی است
دوست عزیزم جناب عباس زاهدی فرمودند: جناب مستقیمی با سلام 
به عرض میرسد خط سند مزبور خط مرحوم ابوی نیست امضای حاشیه سند نیز امضای مرحوم عبدالرحیم طاهریست 
جهت اطلاع به عرض رسید
سند دوم
بالای سند سمت راست را نمی توانم بخوانم
در ستون اول و دوم 
۵۰۰۰ ریال محمد بقایی (منظور ممد حاج عبدالله است)
۴۰۰۰ریال حاج محمد برادران (فامیل را شک دارم)
۳۰۰۰ریال محمد مستقیمی (منظور حاج ممد حاج مندلی است)
۴۰۰۰ریال شیخ حسن دیمه کاری
۲۰۰۰ریال حسن عسکریان (منظور حسن یاور است)
۲۰۰۰ریال حسین عسکری ( احتمالا حسین حاج مهدی )
۲۵۰۰ ریال عبدالرحیم زاهدی (در فامیل شک دارم )
۲۰۰۰ ریال  نمی توانم بخوانم
۱۰۰۰ریال عبدالرحیم رحیمی ( در فامیل شک دارم)
۵۰یا ۵۰۰ ریال نمی توانم بخوانم
۱۰۰۰ریال نمی توانم بخوانم
۲۰۰۰ ریال محمدرضا مستقیمی (شیخ حاج مندلی)
   ستون دوم

عبدالرحیم طاهری ۵۰۰۰ ریال
نمی توانم بخوانم ۳۰۰۰ ریال
محمدعلی---------      ---------
محمد جعفر ---------   -------
محمدرضا --------   ۲۰۰۰ریال
مهدی------           --------
عبداله بقایی.      --------
آقا محمد نظریان  ۲۰۰۰ریال
عظیمی.  -----      ۱۰۰۰ریال
عباس عمادی
خط خوردگی
محمدرضا مستقیمی ملا --------
آقا محمد --------       ۱۰۰۰ ریال
غیر خوانا------
استا رمضان ۳۰۰ رمضان ضیایی
طباطبایی سید محمد ۳۰۰۰ریال
مرحوم محمدمهدی و مرحوم----- ۳۰۰۰ریال عبدالرحیم-----
سلطان محمود
علی آقا------  ۱۰۰۰﷼
محمد ابراهیم عمادی ۵۰۰﷼
   ستون سوم
بانو فاطمه خانم بقایی۱۰۰۰﷼
بانو هدیه خانم مستقیمی ۲۰۰۰﷼
زوجه مرحوم علی------- ۱۰۰۰﷼
--------- -------- ۲۰۰۰۰﷼
نرگس حاج مهدی ۴۰۰۰﷼
فاطمه عسکریان ۵۰۰۰ریال
طاهریه عظیمی ۱۰۰۰ ریال
فاطمه عظیمی. 
ورثه مرحوم ------۳۵۰۰﷼
شهربانو عسکریان۱۰۰۰﷼
    ستون آخر
آقای ---------- ۱۰۰۰﷼
زوجه آقای طاهری ۵۰۰﷼
زوجه آقای------- ۵۰۰﷼
دوشیزه شوکت امینی۵۰۰﷼
زوجه آقای ------ ۵۰۰
در پائین صورتحساب نوشته شده
چون برای ساختمان حمام لازم است که سرپرستی کلیه امور را
کلیه موارد سند قبلی تکرا شده


در وادی شعر گام ششم: در وادی شعر گام ششم: عشق، هایکو و آفات فرامتنی
 عشق، هایکو و آفات فرامتنی
در وادی شعر مجموعه ای از مصاحبه‌های من با استاد محمد مستقیمی(راهی) شاعر، نویسنده، پژوهشگر و منقتد ادبی در مورد شعر است که هر جمعه شب ساعت۲۱ به وقت ایران به صورت زنده انجام می شود.
[https://www.aparat.com/v/QJszN]جمع آوری زکات در روستای چوپانان

    به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نایین ، در روز دوشنبه مورخ 06/05/99 سرباز روحانی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نایین به همراه مسئول جمع آوری زکات کمیته امداد امام خمینی (ره ) برای ترویج و فرهنگ زکات در روستای چوپانان حضور یافته و با کشاورزان و دامداران دیدار نمودند .

شایان ذکر است پس از ارائه توصیه های لازم مبالغی وجه نقد ، تعدادی دام و مقداری محصولات کشاورزی از کشاورزان عزیز روستای چوپانان جمع آوری گردید.

استفاده از این خبر بدون ذكر منبع ممنوع است


فاز سوم طرح بزرگ و ملی جاده طریق الرضا به طول ۴۰ کیلومتر در حالی به مرحله بهره برداری نزدیک می شود که ۸۰ درصد آن تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است. و ۸ کیلومتر باقیمانده نیز در هفته جاری زیر بارترافیک می‌رود.

 تین نیوز

فاز سوم طرح بزرگ و ملی جاده طریق الرضا به طول ۴۰ کیلومتر در حالی به مرحله بهره برداری نزدیک می شود که ۸۰ درصد آن تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است. و ۸ کیلومتر باقیمانده نیز در هفته جاری زیر بارترافیک می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)،با دستور و تاکید مدیرکل راه و شهرسازی استان در جلسه شورای معاونین، هشت کیلومتر باقیمانده از فاز سوم محور نایین انارک خور طبس با توجه به آماده بودن و با هدف تسهیل در عبور و مرور و کاهش تصادفات در هفته جاری بهره‌برداری می‌شود.  

علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به اینکه پروژه محور نایین انارک خور طبس به طول ۲۵۶ کیلومتر در حوزه استحفاظی استان اصفهان می‌باشد اظهار کرد: این پروژه در کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب واقع شده که جاده طریق‌الرضا (مسیر بین اصفهان و خراسان‌رضوی) را به بزرگراه دوبانده تبدیل می‌کند.  

وی با بیان اینکه این طرح بزرگ و ملی موجب افزایش ایمنی در تردد و جلوگیری از وقوع تصادفات رخ‌به‌رخ در این محور می‌شود. اذعان داشت:  پروژه محور نایین انارک خور طبس یکی از اولویت‌دارترین پروژه های راهسازی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان محسوب می شود که در سال ۱۳۸۹ عملیات اجرایی آن از سمت نایین شروع شده است.  

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: این پروژه دارای چند فاز است که فاز اول و دوم آن در مجموع با هزینه ۱۱۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است. و فاز سوم آن که از ایستگاه راه‌آهن تا ابتدای شهرانارک می‌باشد به طول ۴۰ کیلومتر است که از این میزان تا کنون ۳۲ کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده و ۸ کیلومتر باقیمانده نیز آماده بهره‌برداری است.  

وی ادامه داد: این بخش که از کیلومتر ۳۰ الی ۳۸ محور را شامل می‌شود با هزینه ۱۰۰ میلیاد ریال، ۲۰۰ هزار مترمکعب خاکریزی، ۱۷ هزار تن آسفالت، یک دستگاه پل راه‌آهن با دهانه ۲۶ متر در این محور تکمیل شده است.  

قاری‌قرآن با بیان اینکه فاز چهارم پروژه مربوط به مسیر مشجری تا سه راهی چوپانان است تشریح کرد: طول این مسیر ۳۰ کیلومتر است که مطالعات آن انجام شده و پس از تامین‌اعتبار و انتخاب پیمانکار، عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد


ریگ جن، کویری اسرار امیز در منطقه انارک نایین است که به عنوان یکی از داغ‌ترین نقاط روی زمین شناخته می شود.

کامران هارونی کارشناس گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از اصفهان، گفت: مناطق گردشگری استان اصفهان تنها محدود به مناطق پرآب و جنگلی نیست بلکه به لطف پیشرفت تکنولوژی و افزایش آگاهی والبته حس تنوع طلبی، مناطق کویری هم طرفداران زیادی پیدا کرده است.

او افزود: این مناطق به دلیل موقعیت خاص و بکر حس کنجکاوی را در  افراد ماجراجو برمی انگیزد و آن‌ها را به‌سمت خود می‌کشاند. شن روان ها، حس کشف ناشناخته‌ها و همچنین سختی وپیمودن کویر جذابیت زیادی را به همراه دارد.

کارشناس گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان   بیان کرد: ریگ جن کویری شگفت انگیز، ترسناک و مملو از رمز و راز است که هر موجود زنده ایی را به کام مرگ می‌کشاند.
 
هارونی گفت: این منطقه یکی از داغ‌ترین نقاط روی زمین است زیر بنای ریگ جن یک دشت فرسایش یافته است که در حال حاضر تپه‌های ماسه‌ای برخان تپه‌های ماسه ایی هرمی آن را اشغال کرده است، دارای رسوبات نمکی فراوان می‌باشد که عمده رسوبات و مواد فرسایشی آن از دامنه‌های فرسایش یافته شکل گرفته است.

او افزود: وجود باد غالب از سمت غرب به شرق باعث شده است که تپه در قسمت شرقی دارای شیب بسیار تند و در قسمت‌های غربی دارای شیب ملایم تری باشند همین عامل باعث شده که عبور از ریگ جن از سمت شرق به غرب بسیار دشوار و بعضی مواقع غیر ممکن باشدکه عنوان مثلث برمودای ایران را به آن داده اند.

او ادامه داد: سال‌های متمادی هیچکس جرأت آنکه به ریگ جن برود و راز این کویر اسرار آمیز را کشف کند را نداشت، چون در باور مردم بومی کویر این منطقه به عنوان سرزمین نفرین شده یاد شده بودو آن‌ها معتقدند که این منطقه دارای جن است، زیرا این مناطق در داخل زمین فرو می‌روند که البته چنین چیزی حقیقت ندارد و دلیل آن برخورد شن‌هایی است که صدای شبیه صحبت کردن ایجاد می‌کند و افراد تصور می‌کنند که اجنه با هم صحبت می‌کنند.

کامران هارونی افزود: کویر ریگ جن درشمال انارک و چوپانان در استان اصفهان قرار دارد از جنوب غربی و غرب دشت کویر، جنوب سمنان، جنوب شرق گرمسار، شرق پارک ملی کویر و غرب جندق قرار گرفته است که وسعت تقریبی آن ۳۸۰۰ کیلومتر مربع است و هیچ گونه چشمه در این منطقه وجود ندارد.

او افزود: ناحیه وسیعی از ریگ جن فاقدپوشش گیاهی و پراگندگی جانوری است، ولی در منطقه دم ریگ تنوع زیستی شامل روباه شنی، گربه شنی، خرگوش، پایکا، انواع مار و عقرب، شاهین، سارگیه، عقاب طلایی، گرگ، شغال و. است.

کارشناس گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان گفت: ریگ جن با چندین منطقه حفاظت شده از جمله منطقه شکار ممنوع ملاهادی، منطقه حفاظت شده عباس آباد نایین، منطقه شکار ممنوع اردستان، منطقه شکار ممنوع چوپانان و پارک ملی کویر که یکی از زیستگاه‌هایی یوز آسیایی است .

او در پایان گفت: در مناطق داخلی ریگ جن هیچ‌گونه از آثار ساخت و ساز‌های انسانی و هیچ آثاری از تمدن قابل مشاهده نیست، نه شهری در آن قرار دارد نه روستایی در کتب تاریخ نویسان هیچ نامی از آبادی در داخل این منطقه به چشم نمیخورد آنچه هست در حاشیه ریگ جن است.


حفر چاه آب  در سفره آب های زیر زمینی چوپانان
آیا سفره آب های زیر زمینی چوپانان طاقت حفر چنین چاهی را دارد؟
اخیرٱ یک انارکی موفق شده موافقت تاسیس یک گلخانه را در ۱۵ کیلومتری چوپانان  بدست آورد. به همین منظور اخیرٱ در سمت شمالی کوه کج کلاه اقدام به حفر چاه با ماشین آلات صنعتی نموده است چون این چاه در بالای دست مزارع الله آباد مزرعه یزدانی و زنبور آباد و آشتیان و مزرعه پرورش ماهی است احتمال ضربه به آب این مزارع وجود دارد 
البته طبق گزارشاتی که شنیده شده این چاه فقط باید به عمق ۴۰ متر و برداشت بسیار محدود آب برای گلخانه کوچک است که منطقٱ این سرمایه گذاری عاقلانه به نظر نمی رسد مگر نقشه های دیگری پشت پرده باشد 
عده های از اهالی در فضای مجازی به این اقدام اعتراض نموده اما تا کنون اعتراض قانونی و مستند ی انجام نگرفته این گزارش جهت اطلاع ذینفعان نوشته شد تا چنانچه این سرمایه گذاری ضرر و زیانی به مزارع کشاورزی  و آب آشامیدنی چوپانان وارد می کند دلسوزانی اقدامات قانونی خود را تا کار از کار نگذشته شروع نمایند
t.me/choopananabad


صورت جلسه ساخت درمانگاه توسط مالکین چوپانانبا تشکر از آقای مختار به علت انتشار این سند


تصادف در حوالی پمپ بنزین غزال کوه واقع در محور چوپانان اردکان ۲ کشته و یک مصدوم به دنبال داشت.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سازمان اورژانس استان یزد اعلام کرد: شب گذشته تصادف خاور و کَشنده تریلر در حوالی پمپ بنزین غزال کوه واقع در محور چوپانان اردکان ۲ کشته و یک مصدوم به دنبال داشت.

لازم به ذکر است: این حادثه در ساعت  ۲۲:۲۰ به مرکز پیام اورژانس شهرستان اردکان اعلام شد؛ راننده و سرنشین کامیون خاور قبل از رسیدن نیرو های امدادی در صحنه حادثه فوت کردند
همه پیوندها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic